SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Ako si vyberáme banku na založenie účtu? Vedie výhodnosť, no úlohu zohráva aj hypotéka

Tlačové správy
0

Banky neustále hľadajú spôsoby, ako lepšie pochopiť potreby svojich klientov. S tým súvisia aj trendy, ktoré reflektujú preferencie Slovákov. Z interných dát 365.bank vyplýva, že hlavným motivátorom pre výber banky je výhodnosť poplatkov a finančné odmeny. Klienti si tiež zakladajú účty v banke, v ktorej získajú hypotéku alebo spotrebný úver. Rapídne tiež stúpa popularita digitálnych služieb.

SAMSUNG_07M Advertisement  

Online bankové služby na vzostupe

Preferencie v oblasti bankovníctva sú rôzne. Platí to pri výbere banky aj dôvodoch či spôsoboch zakladania účtu. Bankoví klienti si čoraz viac osvojujú digitálne technológie, čo ide ruka v ruke s rastúcou dôverou voči bankovým operáciám v digitálnom priestore. Rastúci trend online bankovníctva podčiarkuje aj fakt, že až 68 % klientov 365.bank si zakladá bankový účet nie na pobočke, ale práve online.

„K čoraz častejšiemu využívaniu digitálnych technológií prispieva nielen vysoká miera bezpečnosti, ale aj ich jednoduché ovládanie. Samozrejmosťou už dnes je založiť si účet cez mobil, pričom čoraz viac sa digitalizujú aj komplikovanejšie produkty, ako napríklad spotrebné úvery alebo  hypotéky. Čo sa týka samotných účtov, zaujímavosťou je, že najviac si klienti zakladajú účet začiatkom týždňa a v poobedňajších hodinách, hovorí Linda Valko Gáliková, Head of PR 365.bank.

Vedie výhodnosť, prehľadnosť a intuitívnosť

V súčasnosti je bežné mať účet vo viacerých bankách. Niekde si vedú ľudia bankový účet kvôli výplate, inde zasa odmenám alebo hypotéke, respektíve si svoje financie rozdeľujú z rôznych iných dôvodov.

Podľa skúseností 365.bank je kľúčovým parametrom výška mesačného poplatku za vedenie bežného účtu. Prirodzene sú teda preferované banky, ktoré poskytujú svoje služby bez poplatkov. A optimálne aj bez podmienok. Nemenej dôležitá však je aj prehľadná a intuitívna mobilná aplikácia.

Pomerne bežným dôvodom na založenie účtu je aj situácia, kedy klient dostane od banky najvýhodnejšiu ponuku úveru na bývanie alebo spotrebného úveru, a automaticky si v nej založí účet. Motiváciou pre založenie účtu sú aj rôzne odmeňovacie programy naviazané na finančné odmeny za odporúčanie banky svojim známym. Naopak, ak sa niekto rozhodne zrušiť si účet, väčšinou je to pre jeho nevyužívanie či výhodnejšie podmienky v inej banke.

Preferencie sa pritom môžu meniť aj v závislosti od veku klienta. Mladší ľudia preferujú služby zadarmo, finančné odmeny a možnosť riešiť všetko digitálne. Ľudia v produktívnom veku sa zase rozhodujú na základe toho, v ktorej banke získajú hypotéku. Pre všetkých je zároveň kľúčová bezpečnosť,“ uzatvára Valko Gáliková.

365.bank

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať