SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement SAMSUNG_1023 Advertisement

AmpereOne predbehol AMD aj Intel a ako prvý ponúka 320 jadier na server

Technológie
0

Oracle uprednostnil procesory AmpereOne pred modelmi spoločností AMD a Intel na použitie vo svojich inštanciách A2 Oracle Cloud Infrastructure (OCI), ponúkajú totiž najvyšší počet jadier v odvetví. Nová služba OCI, ktorá príde na trh v roku 2024 a ktorá má 320 fyzických jadier a 156 jadier v podobe flexibilného virtuálneho stroja (VM), sa bude používať na napájanie všeobecných cloudových pracovných záťaží. Patrí medzi ne prevádzka webových serverov, prekódovanie videa a obsluha činností založených na CPU s umelou inteligenciou.

Predplatné NEXTECH 2023

Spoločnosť Oracle zároveň oznámila dve ďalšie nové služby, ktoré sú poháňané grafickými procesormi NVIDIA H100, ako aj OCI compute bare metal instances poháňaných grafickými procesormi NVIDIA L40S„Spoločnosť Oracle bola prvým poskytovateľom cloudových služieb, ktorý globálne nasadil výpočtové inštancie založené na procesoroch Ampere,“ povedal Jeff Wittich, produktový riaditeľ spoločnosti Ampere Computing. „Táto nová generácia inštancií založených na procesoroch Ampere A2 od Oracle Cloud Infrastructure poskytne až 320 jadier na inštanciu, čo zaručuje ešte vyšší výkon, hustotu pracovného zaťaženia a škálovanie.“

Takýto vysoký počet jadier môže podľa spoločnosti Oracle podporovať vyšší výkon aj hustotu virtuálnych strojov a môže sa lepšie škálovať na podporu potrieb zákazníkov. Podľa webu Serve the Home Oracle nakúpil od Ampere procesory v hodnote 4,7 milióna dolárov. Superhustý čip bol uvedený na trh v máji 2023 a má maximálne 192 jadier vtesnaných do jedného čipu.

Dvojsocketové procesory AmpereOne založené na architektúre ARM, ktoré Oracle nakupuje, ponúkajú 2 MB/jadro, 8-kanálovú DDR5, 128 liniek PCIe Gen. 5 a spotreba energie sa pohybuje medzi 200 W a 350 W. V auguste Google Cloud takisto začal používať procesory Ampere AmpereOne vo svojich výpočtových inštanciách C3A. Hoci poskytovatelia cloudu vrátane Microsoftu používali čipy Ampere Altra už predtým, Google a Oracle boli prvými, ktoré začlenili vyšší rad procesorov Ampere do infraštruktúry vysokovýkonných cloudových výpočtov.

 
Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať