CANON_122023 CANON_122023 CANON_122023

ChatGPT sa dostane do HW a prinesie úplne nový typ zariadenia

Výskum a vývoj
0

Bývalý šéf dizajnérov Applu Jony Ive a spoločnosť OpenAI sa podľa novej správy Financial Times snažia získať 1 miliardu dolárov na vybudovanie „iPhonu umelej inteligencie“. OpenAI a Ive údajne rokujú s japonským finančným konglomerátom SoftBank o financovaní projektu. V článku sa uvádza, že Altman by využil Iveovu firmu LoveFrom, ktorú založil po odchode zo spoločnosti Apple v roku 2019, aby pracovala na zariadení. Išlo by o prvé spotrebiteľské zariadenie spoločnosti OpenAI.

Predplatné NEXTECH 2023

Altman a Ive v sanfranciskom štúdiu LoveFrom mali brainstorming o tom, ako by zariadenie mohlo vyzerať. Podrobnosti o tom, čo bude zariadenie robiť a ako bude vyzerať, sú však veľmi skromné. Tvorcovia dúfajú, že sa im podarí vytvoriť prirodzenejší a intuitívnejší používateľský zážitok pri interakcii s umelou inteligenciou, podobne ako inovácie iPhonu v oblasti dotykových obrazoviek uvoľnili masový potenciál mobilného internetu. Proces je v počiatočnom štádiu a na stole je veľa rôznych nápadov.

Do rozhovorov sa zapojil aj zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti SoftBank Masajoši Son. Ten ponúkne finančnú podporu. A navrhol zapojenie spoločnosti ARM, výrobcu čipov, v ktorom má SoftBank 90 % podiel. Žiadna dohoda však nebola uzavretá a do formálneho oznámenia projektu môžu uplynúť mesiace. Na reálny hardvér by sme potom mohli čakať roky.

Zdroj: cultofmac.commaginative.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať