NICEBOY_072021 NICEBOY_072021 NICEBOY_072021

Antik TV : S vašim Set-top boxom už môžete vyraziť aj na dovolenku a môžete si vytvárať vlastný TV kanál

0

Antik Telecom prináša dvojicu noviniek pre svojich zákazníkov. Veľa z nich poteší že set-top box Antiku na  ktorom majú predplatné svojich služieb si teraz budú môcť  vziať so sebou aj na dovolenku či víkend a používať ho bez ohľadu na to aký operátor im poskytne internetové pripojenie.

 

Vaše zariadenie si tak môžete vziať napríklad na dovolenku či na chalupu, pripojiť ho k internetu a TV prijímaču a môžete si užívať vaše predplatené služby.

Na správnu funkciu budete potrebovať pripojenie rýchlosťou aspoň 2Mb/s. Set-top box mimo siete Antiku bude využívať OTT režim a používatelia tak budú mať k dispozícii rovnaké TV kanály ako doma.

Funkcionalita je dostupná bezplatne a funguje na zariadeniach Antik Mini 1 a Mini 2. Antik TV tiež informoval že o pár týždňov predstaví nové set-top boxy s podporou 4K vysielania.

Ďalšou novinkou je TV Plugin pre set-top boxy Antik Mini 2 ktorý umožňuje vytvárania vlastných TV kanálov definovaných používateľom.

Používateľ si môže svoj video obsah uložiť na cloudové úložisko (v čase predstavenia bol k dispozícii Dropbox, ďaľšie však pribudnú v krátkom čase) a ten potom v TV plugine pridať do svojho kanála. Ten sa v set-top boxe bude zobrazovať v štandardnom zozname kanálov. Táto funkcia má veľký potenciál využitia. Môžete si takto vytvárať kanály so svojimi rodinnými videami ktoré budú prístupné iba rodine či známym, prípadne verejné kanály s rôznym obsahom ktoré si môže pridať do zoznamu každý pooužívateľ týchto set-top boxov.

Okrem vlastných videí tu môžu byť zahrnuté webové kamery, internetové rádiá a v blízkom čase má pribudnúť aj podpora Youtube videí a ďalších služieb. Nová služba TVPlugin a je dostupná bezplatne. V súčasnosti je kompatibilná iba s boxom Antik Mini 2 po update firmvéru na verziu 3.52 ATK, je plánované aj sprístupnenie v rámci mobilnej aplikácie AntikTVGo. Všetky potrebné informácie o funkcii TVPlugin nájdete na webe tvplugin.antik.sk.  

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články
Antik TV

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať