Apple investuje 3,6 mld. USD do automobilky Kia a jej závodov v Georgii

4

Analytik Ming-Chi Kuo priniesol niekoľko podrobností o partnerstve Applu so spoločnosťou Hyundai pri vývoji jeho veľmi očakávaného elektromobilu. Podľa správy kórejského webu DongA.Com rokuje o investovaní 3,6 miliardy dolárov do automobilky Kia, dcérskej spoločnosti Hyundai. Zmluva má byť podpísaná v priebehu tohto mesiaca. Podľa správy bude Kia riešiť projekt Apple Car a Apple sa zameria na zriadenie výrobných jednotiek v závode spoločnosti Kia v Georgii.

Dôležitejšie však je, že Apple si údajne stanovil cieľ predstaviť svoj elektrický automobil do roku 2024 a plánuje vyrobiť 100 000 kusov svojho elektromobilu ročne. Dovedna sa ich má v počiatočnej fáze vyrobiť 400 000 kusov. Len čo sa Apple Car dostane na trh, kľúčovú úlohu údajne bude hrať Hyundai Glovis, ktorý sa stará o distribúciu automobilov a poskytuje množstvo logistických služieb. Platforma, na ktorej sa má vyvíjať Apple Car, je Hyundai E-GMP. Ponúka dojazd 500 km na jedno nabitie.

Hyundai navyše tvrdí, že batéria sa z nuly na 80 % nabije iba za 18 minút. Maximálna rýchlosť je 260 km/h a platforma umožňuje zrýchliť z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy. Takisto sa hovorí, že ako prvá na svete poskytuje funkciu multi-charging (400 V/800 V). Samozrejme, platformu Hyundai E-GMP možno výrazne upraviť a doladiť podľa predstáv, čo znamená, že uvedené údaje sa môžu líšiť v závislosti od smeru, ktorým sa Apple vydá so svojím prvým elektrickým vozidlom.

Zdroj: pocketnow.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

4 komentáre

ak to vyrobia ako slovenská Kia plechy, tak to kúpi kto? reakcia na: Apple investuje 3,6 mld. USD do automobilky Kia a jej závodov v Gruzínsku

5.2.2021 18:02
to ste počuli? že slovenská Kia dala na autá tenšie plechy a v zime na soli prehrdzaveli skôr a keď sa majitelia sťažovali, tak im povedali, že v Kórei toľko nesneží?
Reagovať

no teda reakcia na: Apple investuje 3,6 mld. USD do automobilky Kia a jej závodov v Gruzínsku

5.2.2021 12:02
A šejkové nebudou mít co žrát...
Reagovať

chyba? reakcia na: Apple investuje 3,6 mld. USD do automobilky Kia a jej závodov v Gruzínsku

5.2.2021 06:02
Ten zavod nema byt v Gruzinsku ale v USA, v state Georgia :))
Reagovať

Chyba? reakcia na: Apple investuje 3,6 mld. USD do automobilky Kia a jej závodov v Gruzínsku

5.2.2021 06:02
Ten zavod nema byt v Gruzinsku ale v USA v state Georgia :))
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať