SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement SAMSUNG_092021 Advertisement

Robot na predlžovanie mihalníc môže nahradiť kozmetičky

0

Predlžovanie mihalníc je v posledných rokoch veľmi obľúbené, a to najmä v Ázii. No pripevnenie semipermanentných vlákien k prirodzeným mihalniciam si vyžaduje aj hodiny strávené v kresle. Existujú aj lacné mihalnice, ktoré sa dajú aplikovať doma, no hodnota trhu sa pohybuje len okolo 2 miliárd dolárov, čo je primálo na to, aby upútal pozornosť investorov. No kalifornská robotická spoločnosť Luum to chce zmeniť a prilákať investície „exponenciálnym“ rozšírením trhu.

Podľa jeho generálneho riaditeľa Philippe Sancheza by sa o pokrok mohli postarať robotika, umelá inteligencia a strojové učenie. Startup pracuje na robote, ktorý dokáže aplikovať mihalnice za 20 minút a bude k dispozícii pre kozmetické salóny. Takéto nanášanie je oveľa presnejšie ako manuálna aplikácia. A keďže predĺženie mihalníc treba vymeniť každé dva až štyri týždne, zákazníci sa budú vracať znova a znova. Technológia sa v súčasnosti spolieha na priemyselné roboty Epson, ku ktorým sú pripojené rôzne ramená a snímače, a tak trochu pripomína niečo, čo by ste mohli vidieť skôr v zubnej ordinácii.

Zatiaľ bol postup nanášania mihalníc vyskúšaný iba na 25 odvážlivcoch. Proces navyše v súčasnosti trvá tak dlho, ako keby ste si riasy nanášali ručne, teda pár hodín. Napriek tomu Luum vyzbieral už 10 miliónov dolárov rizikového kapitálu a je presvedčený, že má správny tím, ktorý dokáže rozvíjať to, čo považuje za veľkú a nevyužitú príležitosť. Startup odhaduje, že takýto robot bude stáť asi 125 000 dolárov, môže však zvýšiť produktivitu práce štyri až šesťkrát.

Zdroj: techcrunch.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať