Argo: Inteligentné okuliare so samostatnými funkciami AR/XR

Technológie
0

Spoločnosť DigiLens uviedla na trh produkt Argo, inteligentné okuliare so samostatnými funkciami AR/XR pre podnikových a priemyselných pracovníkov. Okuliare Argo sú vhodné na vnútorné aj vonkajšie použitie. Ide o kompletné mobilné podnikové riešenie s integrovanou čipovou súpravou Snapdragon XR2. Holografické inteligentné okuliare využívajú technológiu vlnovodu DigiLens, o ktorej spoločnosť uviedla, že používa najlepšie kryštálové vlnovody vo svojej triede.

Zariadenie sa môže pochváliť 30-stupňovým zorným poľom, 85 % priehľadnosťou a jasom viac ako 2500 nitov. „Argo je budúcnosťou nositeľnej výpočtovej techniky,“ povedal Chris Pickett, generálny riaditeľ spoločnosti DigiLens. Podľa jeho vyjadrenia inteligentné okuliare predznamenávajú vznik ďalšej generácie mobilných počítačových a hlasových zariadení s AR, ktoré bude masovo nasadené.

Argo má odolnú priemyselnú konštrukciu a je navrhnuté na fungovanie bez použitia rúk a nezávisle od polohy tela, pričom podporuje rozpoznávanie hlasu a pohľadu. 48 Mpx kamera ponúka fotorealistickú kvalitu obrazu, zatiaľ čo viacero mikrofónov dokáže zachytiť hlas používateľa aj v hlučnom prostredí. Vďaka širokým možnostiam pripojenia (Wi-Fi 6E MIMO, 4G LTE, GPS, Glonass, Beidou, Galileo) sa dá zariadenie používať prakticky kdekoľvek a jeho plne integrovaná kompatibilita s DigiOS mu umožňuje držať krok s budúcnosťou mobilných počítačov.

Argo nielenže zvyšuje bezpečnosť pracovníkov prostredníctvom zlepšeného situačného povedomia vďaka pripojeniu v reálnom čase k environmentálnej a inej senzorovej technológii, ale takisto pomáha používateľom pracovať inteligentnejšie tým, že spája digitálny a fyzický svet s prístupom k vizualizáciám údajov v reálnom čase.

Okrem zvýšenia produktivity, zníženia prestojov a minimalizácie oneskorení prostredníctvom spolupráce na diaľku Argo rozširuje aj dostupnosť pracovnej sily umožnením pokynov na diaľku a dohľadu v reálnom čase. DigiLens dodáva inteligentné okuliare pre mnohé priemyselné odvetvia vrátane zdravotníctva, priemyslu, logistiky, telekomunikácií, armády a obrany.

Zdroj: venturebeat.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať