„Robotický“ právnik vybavený umelou inteligenciou bude zastupovať obžalovaného na súde

Výskum a vývoj
0

„Robotický“ právnik prvý svojho druhu pomôže obžalovanému bojovať proti dopravnej pokute na súde. Joshua Browder, generálny riaditeľ DoNotPay, uviedol, že umelá inteligencia spoločnosti beží na smartfóne, počúva argumenty súdu a formuluje odpovede pre obžalovaného. 

Chatboty s umelou inteligenciou DoNotPay už boli použité, aby pomohli ľuďom zabezpečiť vrátenie peňazí za nefungujúce Wi-Fi počas letu, ako aj na zníženie účtov a v sporoch o parkovacie lístky. Šablóny AI už pomohli vyhrať viac ako 2 milióny sporov v oblasti služieb zákazníkom a súdnych prípadov, kde jednotlivci vystupovali proti inštitúciám a organizáciám.

DoNotPay získal 27,7 milióna dolárov od spoločností rizikového kapitálu zameraných na technológie. Ak robotický právnik prehrá prípad, DoNotPay uhradí všetky pokuty, povedal Browder. V niektorých štátoch však takáto technológia v súdnej sieni nie je legálna. Konečným cieľom je podľa Browdera demokratizovať právne zastupovanie tým, že bude bezplatné pre tých, ktorí si nemôžu dovoliť drahého právnika.  

Zdroj: cbsnews.com.

Redakcia

Všetky autorove články