SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Arval Slovakia: Cena auta strednej triedy narástla za posledné roky o takmer 8-tisíc eur

Tlačové správy
0

Kým v roku 2018 sme za auto nižšej strednej triedy zaplatili zhruba 18 až 19 tisíc eur bez DPH, to isté auto nás už v tomto roku vyjde zhruba o 8-tisíc eur viac. V priebehu uplynulých rokov totiž došlo k dvom výrazným skokovým nárastom cien nových vozidiel – prvý medzi rokmi 2018 a 2019 a druhý 2022 – 2023. Vyplýva to z údajov spoločnosti Arval Slovakia, ktorá je lídrom trhu v operatívnom lízingu. „V prvých troch mesiacoch tohto roka predstavovala priemerná hodnota auta strednej triedy približne 25 až 26 tisíc eur bez dph,“ vyčíslil generálny riaditeľ Arval Slovakia Marian Burian s tým, že pod rast cien sa tu podpísala čipová kríza spojená s nedostatkom nových áut a dlhými dodacími lehotami, ako aj inflácia. Výrobcovia sa zároveň snažia neustále vylepšovať technológie nových áut, čo zvyšuje ich hodnotu.

SAMSUNG_07M Advertisement

„Naši klienti sa prostredníctvom operatívneho lízingu snažia vyriešiť predovšetkým mobilitu vo svojich firmách. Vyberajú si prevažne strednú triedu vozidiel a v priebehu rokov výrazne nemenia skladbu modelov áut, pre ktoré sa rozhodujú. Priemerná hodnota áut sa tak dá porovnávať v priebehu rokov,“ objasnil dáta Marian Burian. 

V súčasnosti je situácia s cenami áut rôznorodá. „Väčšina automobiliek drží medziročné ceny áut mierne zvýšené, ale potom sa to snaží pri nákupe kompenzovať zľavou, prípadne poskytnú zimné pneumatiky alebo servis zadarmo,“ opísal generálny riadteľ Arval Slovakia. Skôr vo výnimočných prípadoch sa podľa slov Mariana Buriana niektorí výrobcovia rozhodnú ísť cestou mierneho zlacňovania áut v porovnaní s minulým rokom.

Prenájom vozidiel cez operatívny lízing poskytuje klientom niekoľko výhod. V prvom rade si nevyžaduje žiadne vstupné investície ako pri kúpe auta či finančnom lízingu. Záujemca si podľa vlastných potrieb vyberie služby a správu vozidla, ktoré požaduje a za ne platí rovnakú mesačnú splátku. Nemusí sa už starať o poistenie auta či diaľničné známky alebo daň z motorových vozidiel. Rovnako ako o výmenu pneumatík či pravidelný servis. Operatívny lízing si pritom môže zvoliť na kratšie obdobie od jedného do 24 mesiacov alebo si môže vybrať dlhodobý prenájom na dva až päť rokov.

Viac informácií nájdete na: www.arval.sk

O Arval BNP Paribas:

Spoločnosť Arval sa špecializuje na poskytovanie operatívneho full-service lízingu a nové riešenia mobility. Pre svojich klientov v 30 krajinách sveta spravuje takmer 1,6 miliónov vozidiel, pričom každý deň viac ako 8 000 zamestnancov spoločnosti ponúka flexibilné riešenia na zabezpečenie bezproblémovej a udržateľnej mobility. A to ako pre veľké medzinárodné skupiny, tak aj menšie spoločnosti a retailových klientov. 

Arval je zakladajúcim členom skupiny Element-Arval Global Alliance, ktorá je celosvetovým lídrom v oblasti operatívneho lízingu a spravuje viac ako tri milióny vozidiel v 53 krajinách sveta. V rámci skupiny BNP Paribas spadá spoločnosť Arval pod divíziu Retailového bankovníctva a služieb. Spoločnosť vznikla v roku 1989 ako člen globálnej finančnej skupiny BNP Paribas. Viac na: www.arval.com

Arval BNP Paribas

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať