SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Atlassian Server končí: 6 dôvodov, prečo sa oplatí migrovať do cloudu

Tlačové správy
0

Využite príležitosť a pripravte sa na februárové ukončenie podpory pre Server produkty Jira, Confluence a Bitbucket. Spolupracujte so spoločnosťou Alanata, Atlassian Gold Solution Partnerom, a migrujte vaše dáta do cloudu už dnes.

Atlassian, renomovaná austrálsko-americká softvérová spoločnosť, sa špecializuje na vývoj pokročilých nástrojov pre projektový manažment, podporu vývoja softvéru, enterprise service managementu a efektívnu spoluprácu v tímoch.

Softvérový ekosystém Atlassian je zásadný pre efektívne riadenie a spoluprácu v technologických projektoch. Medzi kľúčové Server produkty, ktoré už onedlho stratia podporu patria viaceré nástroje, ako napríklad aplikácia Jira, ktorá slúži na organizáciu práce a sledovanie projektov, umožňuje tímom efektívne spravovať úlohy a projekty. Zjednodušenie riešenia požiadaviek a problémov zákazníkov poskytuje platforma Jira Service Management pre správu služieb a zákazníckej podpory. Confluence je nástroj pre spoluprácu na dokumentoch, wiki stránkach a interných blogoch, podporujúci organizáciu a dostupnosť informácií. Služba na správu kódu, ktorá facilituje spoluprácu, revíziu a testovanie kódu, s integráciou nástrojov pre automatizáciu je Bitbucket. Tí, ktorí ocenia jednoduché sledovanie progresu projektov na virtuálnych kartách mohli využívať vizuálny nástroj Trello. Nástroj Bamboo umožňuje vývojárom efektívne vytvárať, testovať a nasadzovať aplikácie.

SAMSUNG 042024 Advertisement

BENEFITY MIGRÁCIE ATLASSIAN DO CLOUDU

Migrácia Atlassian z on-premise riešenia do cloudu môže mať pre organizácie množstvo výhod. Tu je niekoľko benefitov, prečo by ste mali zvážiť migráciu:

  1. Flexibilita: Cloud ponúka väčšiu flexibilitu ako lokálna inštalácia. Môžete prispôsobiť svoje riešenie presne podľa vašich potrieb a používať iba tie funkcie, ktoré sú pre vás užitočné.
  2. Úložisko dát: Atlassian Cloud ponúka bezpečné a spoľahlivé ukladanie dát. Nemusíte sa obávať straty dát alebo ich poškodenia v dôsledku havárie servera.
  3. Bezpečnosť: Zabezpečenie dát a aplikácií je pomocou najmodernejších bezpečnostných technológií. Vaše dáta sú v bezpečí pred útokmi a zneužitím, pričom Atlassian spĺňa požiadavky na súlad s GDPR, dátovou rezidenciou, SOC2, PCI DSS, ISO 27001/27018.
  4. Aktualizácie: Nie je nutné manuálne aktualizovať riešenie. Atlassian sa postará o to, aby aplikácie boli vždy aktuálne a mali ste prístup k najnovším funkciám a bezpečnostným aktualizáciám.
  5. Škálovateľnosť: S Atlassian Cloud môžete jednoducho zvýšiť alebo znížiť počet používateľov v závislosti od potrieb organizácie.
  6. Nižšie náklady: Migrácia do cloudu prináša nižšie náklady na prevádzku a údržbu. Nemusíte sa starať o nákup hardvéru, aktualizácie softvéru a zabezpečenie serverov.

Spoločnosť Alanata ako Atlassian Gold Solution Partner poskytuje komplexné služby pre migráciu týchto Atlassian riešení do cloudu. „Od začiatku až po úspešné dokončenie procesu sa zameriavame na poskytnutie pridanej hodnoty zákazníkom. Pred samotnou migráciou dôkladne preskúmame potreby, požiadavky a aktuálne používané rozšírenia zákazníka a na základe týchto informácií poskytneme individuálny prístup a navrhneme úpravu licenčného modelu,“ opisuje proces migrácie riaditeľ divízie podpory IT manažmentu Martin Jerga z Alanata a dodáva „cieľom je dosiahnuť úsporu nákladov pre zákazníka prostredníctvom efektívneho nastavenia licencovania, a zároveň zachovať požadovanú funkcionalitu riešenia.“

Prečítajte si odpovede na najčastejšie kladené otázky, ktoré sa týkajú migrácie Atlassian do cloudu od expertov zo spoločnosti Alanata.

O SPOLOČNOSTI

Alanata a. s. vznikla spojením tých najskúsenejších expertov na slovenskom trhu informačných technológií. V súčasnosti spoločnosť zamestnáva 390 ľudí. Disponuje 30-ročnými skúsenosťami, ktoré nadobudli pri významných projektoch pre rôznych klientov – od malých a stredných podnikov, cez veľké spoločnosti a korporácie až po verejnú správu.

Alanata a. s.

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať