SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Atos na technologickej konferencii Metro ON Line predstaví víziu miest budúcnosti

Tlačové správy
0

Inteligentné mestá sa týkajú aj Slovenska. Spoločnosť Atos, líder v oblasti digitálnej transformácie, na konferencii Metro ON Line predstaví možnosti ako aj v bežných slovenských podmienkach vybudovať „smart city“. Hostiteľom 11. ročníka najväčšej medzinárodnej konferencie telekomunikačných operátorov je tento rok mesto Poprad, jeden zo zakladajúcich členov záujmového združenia Slovak Smart City Cluster, do ktorého od začiatku patrí aj spoločnosť Atos.

„Koncept smart city je o tom, akým spôsobom prepojiť rôzne agendy a rôzne riešenia,“ hovorí Jiří Stich. Expert spoločnosti Atos na konferencii porozpráva o tom, ako môžu klastre pomôcť starostom a primátorom miest. „Slovak Smart City Cluster ponúka platformu na diskusiu, vzájomné prepájanie a výmenu skúseností, aby myšlienka inteligentných miest nestroskotala na praktických úskaliach a nedostatku skúseností. Práve združenie, ktorého členom sú nielen firmy ako Atos, ale aj akademická sféra a samosprávy, ponúka dostatok odborníkov s reálnymi skúsenosťami,“ dodáva Stich.

Skúsenosti aj z Fínska
Na konferencii v jedinečnom priestore green-rezortu Aquacity Poprad sa o svoje skúsenosti podelí aj zástupca svetového lídra v riešeniach inteligentného mesta, fínske Smart City Oulu.

„Technológie sú len jednou z častí kvality smart,“ vysvetľuje Peter Chochol, odborník spoločnosti Atos na riešenia pre inteligentné mestá, ktorý na konferencii povedie workshop k Eco Mobility. „Smart city je najmä o vízii a nápadoch, pričom hlavným cieľom je kvalita života obyvateľov, kvalita prostredia pre podnikateľov a spokojnosť návštevníkov. Inteligentné mesto nie je cieľom, ale prostriedkom ako obci, mestu či regiónu zaistiť udržateľný rozvoj, vytvárať atraktívne miesto pre život a fungovať efektívne.“

Nielen o mestách
Konferencia Metro ON Line sa koná počas 3 dní od 24. do 26. mája. Tematicky je rozdelená do troch častí. Okrem problematiky inteligentných miest sa bude venovať aj diskusii o high-tech produktoch pre pasívnu a aktívnu infraštruktúru, telekomunikačných zariadeniach a technologických procesoch i o tom, ako možno moderné technológie využiť v mestách.

Viac informácií i kompletný program telco konferencie Metro ON Line možno nájsť na internetovej stránke www.metroonline.sk.

Atos

Všetky autorove články
Metro ON Line

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať