BBW 2019: Nie je náročné uspieť, ale úspech si udržať

0

Máme za sebou tretí deň Bratislava Business Week, ktorý prebieha v týchto dňoch v hoteli DoubleTree by Hilton. Dnešný deň nebol výnimkou v porovnaní s ostatnými dňami konferencie, a tak sme mali možnosť vypočuť si niekoľko skvelých rečníkov. Konferencia prebiehala štandardne celý deň, pričom aj dnes sa prednášky odohrávali v dvoch blokoch. V doobedných hodinách sme sa zdržiavali na prednáškach, ktoré boli zamerané na dáta.  

Veľmi pútavým rečníkom bol Michal Jankech z firmy Eset. Informoval nás o spôsoboch, akými sa chrániť pred hackermi a ich cieleným útokom na dáta firiem, ale aj bežných ľudí. Ďalej nás oboznamoval s najväčším postrachom firiem, ktorým je Ransomware, čiže vydieračský softvér, ktorý zablokuje počítače alebo v nich zašifruje dáta, a následne požaduje výkupné za obnovenie prístupu. A čo poradil pán Jankech bežným ľuďom na ochranu údajov? 

„Zmeňte si heslo na čo najbezpečnejšie, pri najlepšom majte na každom konte iné.“  Ďalej apeloval na to, že ak si už zakúpime bezpečnostný produkt, je veľmi dôležité mať aktualizovanú najnovšiu verziu. Na záver nás ešte ubezpečil: „Pomáhame vám predchádzať útokom, no ak už útok nastane, vieme ho zničiť.“

Ďalej sa predstavil Ľubomír Malo, ktorý je produktovým manažérom Facebooku. Jeho výstup bol zameraný na udržanie si zákazníkov. „Finančné prostriedky pri získaní nového zákazníka sú 8-krát vyššie ako udržanie si starého zákazníka.“ Ďalej zdôraznil, že pre firmu je kľúčová zákaznícka lojalita a sila zvyku, nakoľko tieto dva atribúty môžu pozitívne ovplyvniť chod firmy.

Posledným doobedným výstupom bola panelová diskusia, v ktorej sa stretli rečníci z firiem Eyerim, GymBeam, Pelikán a Exponea. Tieto na pohľad úplne rozdielne firmy však mali niečo spoločné. Bol tým obrovský úspech všetkých firiem, ktorý bol predmetom diskusie. Dozvedeli sme sa, že pri budovaní úspešnej firmy je veľmi dôležitá vytrvalosť a zanietenosť pre daný projekt.

V uvoľnenej atmosfére sa niesol aj zvyšok diskusie. Diskutujúci sa zhodli v tom, že v dnešnom svete nie je až také náročné uspieť, ale daný úspech si udržať. „Majitelia si musia uvedomiť, že sa nesmú báť zamestnávať ľudí, ktorí budú lepší ako oni,“ povedala na záver Tatiana Ondrejková z firmy Pelikán Group.

Ďalším bodom na dnešnom programe bola prednáška na tému „ako bude vyzerať pracovné prostredie v budúcnosti z pozície nadriadeného". Dozvedeli sme sa, že v Bratislave na vedúcich pozíciách mierne prevládajú ženy - a to v 53. percentách. Nima Motazed nás však vo svojom výstupe upozornil na to, že v budúcnosti sa väčšina zamestnaní zmení a budú potrebné väčšie znalosti vo všetkých odvetviach.

Po tejto prednáške nasledovala so svojou prezentáciou Lucia Pašková, ktorá sa venovala téme "ako udržať výkonnosť zamestnancov a príjemnú atmosféru v tímoch". V nasledujúcom druhom bloku sme sa dozvedeli viac o obchodne orientovanej sociálnej sieti LinkedIn. Zajtra nás čaká vrcholný deň konferencie a my sa už teraz tešíme, ako si užijeme záverečný program.

Redakcia

Všetky autorove články
Digital dáta biznis Hacker hacking ochrana internet web online

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať