Biznis s AI raketovo rastie. Takto vyzerá globálne rozdelenie trhu

1

Podľa webu LearnBonds bude globálny trh s AI softvérom v nadchádzajúcich rokoch nezastaviteľne rásť. Jeho trhová hodnota by sa z tohtoročných 22,6 miliardy USD mala do roku 2025 zvýšiť na 126 miliárd USD, čo je nárast o 457 %. V dôsledku toho by sa každý piaty pracovník vykonávajúci nerutinnú prácu mal aspoň pri časti svojich úloh spoliehať na umelú inteligenciu.

Pomocou automatizácie, hĺbkového učenia a spracovania prirodzeného jazyka môže AI uľahčiť rozhodovanie a predpovedať trendy. Dôkazom veľkého nástupu AI môže byť skutočnosť, že spoločnosti ako IBM, Microsoft, Google a Samsung predložili tisíce patentových prihlášok týkajúcich sa AI. Startupy zamerané na AI zbierajú investície v hodnote miliárd dolárov.

Podľa prognózy Tradica Artificial Intelligence Market Forecast sa hodnota tohto trhu za posledné dva roky zdvojnásobila z 10,1 mld. dolárov v roku 2018 na 22,6 mld. dolárov v tomto roku. Severná Amerika je popredným hráčom v odvetví AI softvéru vďaka gigantom ako Microsoft, IBM, Google a pravdepodobne si túto nadradenosť zachová aj v blízkej budúcnosti, hovorí LearnBonds. Očakáva sa, že severoamerický trh tento rok dosiahne hodnotu 9,8 miliardy dolárov, ktorá sa do roku 2025 zvýši na 51,5 miliardy dolárov (40 % globálneho trhu).

Druhý najväčší je ázijsko-tichomorský trh s AI softvérom v hodnote 6,3 miliardy dolárov. Predpokladá sa, že do roku 2025 narastie päťnásobne na 32,9 miliardy dolárov, čo predstavuje podiel 26 % na globálnom trhu. Európsky trh, tretí najväčší na svete, narastie z 5 miliárd dolárov v roku 2020 na hodnotu 26,5 miliardy dolárov v roku 2025, čo je 21-percentný podiel na globálnom trhu.

V nadchádzajúcich rokoch by sme mali byť svedkami rastúcej integrácie ľudských a digitálnych pracovníkov, čím sa vytvorí nová hybridná pracovná sila. Umelej inteligencii budú priradené rutinné a nudné práce, zatiaľ čo ľuďom zostanú komplexnejšie a analytické úlohy.

Zdroj: channellife.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
umelá inteligencia AI biznis buducnost

1 komentár

Sakra... reakcia na: Biznis s AI raketovo rastie. Takto vyzerá globálne rozdelenie trhu

24.3.2020 11:03
My mame nejake AI ???
Co i len jedno? Ak by sme ho mali, sme vsetci mrtvi.
Stop hovadinam, prosim
Reagovať

Pridať komentár