ANTIK ANTIK ANTIK

Bolt prichádza na trh s hovoriacimi kolobežkami

Tlačové správy
2

Prepravná spoločnosť Bolt prišla na Slovensko s hovoriacimi kolobežkami. Hlasové informácie poskytované kolobežkami oznamujú bezpečnostné problémy a zároveň  majú zabrániť používateľom kontrolovať ich stav na mobilnom zariadení. V tomto období pridal interný tím k hlasovým informáciám aj malé prekvapenie.

Nová funkcia dostupná na platforme Bolt poskytuje používateľom kľúčové informácie o stave kolobežky. Oznámenia si užívateľ môže prepnúť do slovenčiny, češtiny či angličtiny. Vďaka nim sa používateľ dozvie o začiatku a konci cesty (aj v prípade automatického ukončenia jazdy), slabom nabití batérie, ukončení jazdy z dôvodu vybitia batérie alebo o vstupe do oblasti s obmedzenou rýchlosťou.

Funkcia je prvým krokom v úplne novom riešení starostlivosti o bezpečnosť ľudí využívajúcich elektronické kolobežky a ďalších účastníkov cestnej premávky.Na ďalšie inovácie v oblasti bezpečnosti Bolt plánuje využiť tiež financie z nedávno uzavretého investičného kola. Toto riešenie je prínosom ako pre samotných jazdcov, tak aj pre chodcov a ostatných účastníkov cestnej premávky, protože zvyšuje ich bezpečnosť. Funkcia je vo vianočnom období doplnená o vianočnú melódiu, ktorá sa každému užívateľovi spustí pri odomknutí vozidla.

“Náš technický tím v Estónsku neustále pracuje nielen na najnovšom modeli štvrtej generácie, ale aj na vylepšeniach svojich kolobežiek, ktoré sú momentálne v prevádzke.  Naším cieľom je predstaviť ďalšie bezpečnostné funkcie a zároveň byť tým najefektívnejším prevádzkovateľom e-kolobežiek. To je cesta k tomu, aby sme mohli ponúkať naše služby na trhu za najvýhodnejších podmienok. Bezpečnosť užívateľov jazdiacich na našich zdieľaných elektrických kolobežkách pre nás vždy bola najväčšou prioritou,” hovorí Martin Zajíc, manažér prevádzky kolobežiek Bolt.

 

V dôsledku pandémie koronavírusu sa zvýšil záujem o individuálne prepravné prostriedky, ktoré si užívatelia obľúbili vďaka ľahšej možnosti dodržiavania odstupu od ďalších ľudí. Hlasové oznámenia sú správy, ktoré si užívateľ nemôže nevšimnúť. Jazdci sú už teraz napríklad v okamihu ukončenia jazdy vyzvaní k dezinfekcii rúk. V budúcnosti by mohli hlasové pokyny upozorniť na prekážky na ceste alebo zmenu poveternostných podmienok, pretože všetky tieto faktory ovplyvňujú pohodlie a bezpečnosť jazdy.

 

“Našim poslaním v Bolte je prispievať k zmenám v mestskej mobilite. Tú budeme môcť dosiahnuť len prostredníctvom technologických inovácií a vzdelávania užívateľov. Nová funkcia dokazuje, že záväzok voči bezpečnosti užívateľov berieme skutočne vážne,” dodáva Zajíc.


O spoločnosti Bolt

 

Bolt je vedúcou európskou prepravnou platformou, ktorá sa zameriava na jednoduchú, dostupnú, rýchlu a spoľahlivú prepravu v mestách.

 

Bolt má viac ako 50 miliónov používateľov, vo viac ako 40 krajinách Európy a Afriky. Poskytuje služby od prepravy autami cez doručovanie jedla a balíčkov až po mikromobilitu s elektrickými kolobežkami a bicyklami.

Spoločnosť Bolt sa v ekologickom programe nazvanom Green Plan zaviazala k úplnej kompenzácii emisií vzniknutých pri preprave cez aplikáciu Bolt v Európe, čo prispieva k znižovaniu dopadu podnikania spoločnosti na životné prostredie. 

Viac informácií na: www.Bolt.eu
 

Bolt

Všetky autorove články

2 komentáre

. reakcia na: Bolt prichádza na trh s hovoriacimi kolobežkami

2.1.2021 18:01
daslia pichovina na scene: Hovoriaca kolobezka... hnoj, nanic
Reagovať

RE: . reakcia na: .

3.1.2021 17:01
fakt blbosť, hovoriaca kolobežka a ešte v akej hnusnej studenej farbe
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať