SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement

Bowers & Wilkins Pi5 S2 / Pre milovníkov dynamického zvuku

0

Po nových slúchadlách Bowers & Wilkins PI7 S2, ktoré sme testovali v predošlom čísle, sa k nám dostala ďalšia novinka Bowers & Wilkins Pi5 S2. Oproti vyššiemu modelu sa síce nemôže pochváliť dvojicou meničov, poskytne však výborný zvuk aj potlačenie hluku.

Slúchadlá prichádzajú v podstate s rovnakým elegantným dizajnom, ktorý je odolný proti prachu a vode. Tentoraz som mal na test sivý variant v kombinácii s tmavou sivou, ktorý vyzerá tiež veľmi pekne. Inak sú slúchadlá k dispozícii v tmavosivej, svetlozelenej alebo levanduľovej farbe. Využívajú kombináciu matného plastu a kovových prvkov. Dodávajú sa s tromi pármi silikónových koncoviek do uší (malé, stredné a veľké) na lepšiu stabilitu v uchu. Zvuk zabezpečujú 9,2 mm dynamické meniče.

Rovnako ako vyšší model aj tieto slúchadlá sú kompatibilné s bluetooth verzie 5.0, ktorá je trochu zastaraná a človek by v tejto kategórii čakal najnovšiu verziu. Dodávané puzdro s veľkým nápisom Bowers & Wilkins nezaprie luxusný rodokmeň slúchadiel. Puzdro má veľmi dobre zvolené rozmery, je dostatočne ploché na to, aby ste ho mohli nosiť vo vrecku. Okrem nabíjania slúchadiel má v strede medzi slúchadlami umiestnené tlačidlo párovania cez bluetooth. Pravda, niekomu môže imponovať automatické párovanie novších verzií bluetooth, tu však pri pripájaní k ďalšiemu zariadeniu nemusíte maturovať z toho, aký spôsob aktivácie párovania zasa výrobca vymyslel. Jednoducho podržaním tlačidla spustíte párovanie a je to. Puzdro navyše podporuje aj bezdrôtové nabíjanie systému Qi. Slúchadlá pracujú s kodekmi AAC, AptX a SBC Bluetooth. Na rozdiel od drahšieho modelu Pi7 S2 im chýba podpora AptX HD a AptX Adaptive.

Ovládanie je možné vďaka kapacitných dotykovým plôškam na vonkajšej strane každého slúchadla. Ťuknutím na ktorékoľvek slúchadlo môžete ovládať prehrávanie a hovory. Ťuknutím dvakrát preskočíte skladbu dopredu alebo trikrát prejdete na predchádzajúcu skladbu. Stlačením a podržaním na jednu sekundu prepínate medzi režimami ANC a okolie (Passthrough) na ľavom slúchadle. Rovnakým gestom na pravom slúchadle zapnete funkciu hlasového asistenta zariadenia. Rozloženie je pomerne intuitívne, ale aj tak sa ľahko stane, že omylom prehráte alebo pozastavíte hudbu, hoci ste chceli len upraviť uchytenie v uchu. Ide o bežný problém pri tomto type nastavenia ovládania.

Stupeň krytia IP54 je pomerne skromný, ale pre túto kategóriu typický. Prvá číslica (5) znamená, že slúchadlá vo vysokej miere odolávajú vniknutiu prachu. Druhá číslica (4) však značí, že odolajú len ľahkému postriekaniu vodou z akéhokoľvek smeru. Mali by byť v poriadku v miernom daždi a pri spotení pri tréningu, ale neprežijú ponorenie ani opláchnutie pod vodovodným kohútikom. Odolnosť sa však nevzťahuje na nabíjacie puzdro, takže pred pripojením slúchadiel k doku sa uistite, že ste ich úplne vysušili.

Podľa výrobcu je výdrž slúchadiel na jedno nabitie zhruba päť hodín s vypnutým ANC a ďalších 19 hodín zabezpečí dobíjanie z puzdra. Táto výdrž sa dá dosiahnuť, ale bude záležať na spôsobe používania.

Slúchadlá spolupracujú s aplikáciou Bowers & Wilkins Music (dostupnou pre Android a iOS). Na hlavnej obrazovke sa zobrazuje obrázok slúchadiel spolu s údajom o nabití batérie, spoločným pre obe slúchadlá, nie však puzdro. Pri prvom otvorení aplikácie vás sprievodca nastavením prevedie základmi ovládania slúchadiel na uchu. Dizajn aplikácie je jednoduchý a prehľadný, ale veľa toho neponúka. Možno zapnúť ANC, v dvoch krokoch zvoliť hlasitosť okolitého zvuku, zvoliť prioritu pripojenia, zapnúť automatické prehrávanie na základe senzora a kvalitu streamovania. Na akékoľvek úpravy zvuku však zabudnite, aj keď treba priznať, že mi ani nechýbali.

Trocha sklamaním je potlačenie hluku, ktoré síce funguje, ale v tejto cenovej hladine by malo rozhodne pracovať lepšie.

To, čím slúchadlá vynikajú, je kvalita zvuku. Pri skladbách s výraznými basmi si ich naozaj užijete. Sú mohutné, ale presné a bez náznakov skreslenia. Vyššie frekvencie by si zaslúžili trochu lepšiu plastickosť, no ani pri najvyššej hlasitosti nezaznamenáte nijaké skreslenie. Hĺbka basov je výborná aj pri nízkych hlasitostiach. Výšky a stredy sú ostré a dodávajú celému mixu dostatočnú definíciu. Vcelku slúchadlá podávajú výborný výkon s prirodzeným teplým zvukom. Pre tých, ktorí hľadajú špičkové potlačenie hluku, toto nie je správna voľba, ale ak si želáte výborný zvuk s mohutnými basmi, ste na správnej adrese.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Bohatý basový zvukový podpis, dizajn, odolnosť, bezdrôtové nabíjanie
- Slabšie potlačenie hluku

PARAMETRE:

Mikrofóny: 2 mikrofóny v slúchadle, 9,2 mm dynamický menič, čas prehrávania 5 hodín / spolu 19 hodín (ANC off), bluetooth 5.0, kodeky bluetooth aptX, AAC, SBC, profily bluetooth: A2DP v1.3.1, AVRCP v1.6.1, HFP v1.7.1, HSP v1.2, BLE GATT, ochrana IP54 (slúchadlá), hmotnosť: slúchadlo 6 g, puzdro 47 g

Cena: 299 EUR

Zapožičal: BIS audio

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať