ASUS_122021 ASUS_122021 ASUS_122021

CES 2022: ROG predstavil nové atraktívne herné notebooky a herný tablet

1

Herná značka ROG (Republic of Gamers), ktorá patrí do portfólia značiek ASUSu predstavila na online podujatí v rámci veľtrhu CES 2022 zaujímavé novinky primárne smerované pre hráčov, pričom hlavne notebooky produktových rodín Zephyrus, Strix a TUF Gaming a taktiež herný konvertibilný tablet ROG Flow vďaka vysokému výpočtovému a predovšetkým grafickému výkonu potešia samozrejme aj študentov, inžinierov, či editorov videí. Niektoré najvyššie modely spomínaných produktových rodín disponujú procesormi Intel Core i9 12 generácie, prípadne najnovšími procesormi AMD Ryzen a grafickými čipmi NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti, prípadne GPU AMD Radeon. Pamäti DDR5 4800 MHZ majú v porovnaní s DDR4-3200 o 50 % vyššiu prístupovú rýchlosť. Aby sa výkon inštalovaného hardvéru mohol naplno využiť, v nových herných notebookoch sa využíva chladenie Rog Intelligent Cooling na báze tekutého kovu, s využitím odparovacích komôr ktoré v porovnaní s predchádzajúcou generáciou dokáže za rovnakých podmienok dosiahnuť o 10 stupňov nižšiu teplotu čipov. Moderné komunikačné rozhranie Thunderbolt 4 na modeloch s procesormi Intel umožňuje dosiahnuť prenosovú rýchlosť 40 Gb/s a rozhranie USB4 prenosové rýchlosti 20 – 40 Gb/s. Na porovnanie rozhranie USB 3.3 Gen 2 umožňuje dosiahnuť prenosovú rýchlosť 10 Gb/s. Rozhranie Dual PCIe 4.0 x4 na pripojenie SSD diskov umožňuje dosiahnuť rýchlosť 7 GB/s, na porovnanie PCIe 3.0 x4 dosahuje 3,5 GB/s. HDMI via dGPU, či  DisplayPort vid dGPU podporujú G-Sync. 3pičkové herné displeje disponujú obnovovacou frekvenciou 360 Hz a dobou odozvy 3 ms. Predstavené bolo aj zaujímavé príslušenstvo, napríklad „herný“ router využívajúci najnovší štandard WiFi 6E.

Inovovaná bola aj u hráčov obľúbená aplikácia Armoury Crate UI, ktorá má umožňuje nastaviť optimalizované profily Windows, Silent (35 dB), Performance (40 dB), Turbo (45 dB) a Manual, pričom v zátvorkách je uvedená hlučnosť chladiaceho systému.

ROG STRIX G15/G17

Nové modely produktovej rodiny STRIX v maximálnej konfigurácii s procesorom AMD Ryzen 9 6900 HX a grafikou NVIDIA GeForce 3080 Ti, 32 GB RAM DDR5 4800 MHz a 1 TB PCIi GEN 4.0 SSD  a  sú k dispozícii s 15 aj 17 palcovým displejom a rozlíšením QHD 165 Hz, alebo FHD 300 Hz u G15 a QHD 240 Hz, alebo FHD 360 Hz u modelu G17. Všetky displeje podporujú adaptívnu synchronizáciu a doba odozvy je 3 ms. Všetky modely Strix sú vybavené štyrmi reproduktormi a priestorovým zvukom Dolby Atmos, ktorý v zápale boja oživuje zvukové scény. Obojsmerná funkcia AI Noise Cancelation filtruje šum na pozadí pre prichádzajúcu aj odchádzajúcu hlasovú komunikáciu. Modely Strix sa dodávajú s 90 Wh batériou a 100 W nabíjaním typu C pre použitie na cestách. Wi-Fi 6E a 2,5G LAN poskytujú špičkovú sieť pre minimálne oneskorenie v káblových aj kompatibilných bezdrôtových sieťach.

ROG STRIX SCAR 15/17

Nový ROG Strix SCAR je navrhnutý s ohľadom na nadšencov e-športu, a modely sú vybavené špičkovými komponentmi, displejom s vysokou obnovovacou frekvenciou a systémom chladenia ROG Intelligent Cooling Liquid Metal. Strix SCAR je vybavený procesorom Intel Core i9-12900H 12-tej generácie a grafickým procesorom NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti s výkonom 150 W s Dynamic Boost. Prepínač MUX zaisťuje špičkový výkon GPU, úložisko PCIe Gen 4x4 zvyšuje rýchlosť načítania a DDR5 4800 MHz RAM poskytuje dostatok pamäte pre multitasking.

ROG Strix SCAR je k dispozícii s 15 aj 17 palcovým displejom, pričom 15-palcový ponúka tri možnosti zobrazenia IPS: QHD 240 Hz, Full HD 300 Hz a QHD 165 Hz. 17-palcový SCAR ponúka QHD 240 Hz alebo Full HD 360 Hz. Všetky modely Strix SCAR podporujú Dolby Vision HDR čo spolu s Adaptive-Sync a 3 ms odozvou poskytne brilantný a plynulý obraz.

Väčší trackpad umožňuje jemnú kontrolu nad presnými pohybmi, keď nepoužívate tradičnú myš. Športový štýl, RGB osvetlenie jednotlivých kláves kompatibilné s Aura Sync na klávesnici a svetelnej lište a prispôsobiteľné „armored“ kryty umožňujú hráčom prispôsobiť notebook svojmu osobnému štýlu.

ROG Zephyrus Duo 16

Tento vlajkový model má aj sekundárny dotykový displej ScreenPad Plus, ktorý za pri roztvorení notebooku mierne nakloní. Nová konštrukcia pántu umožnila zmenšiť medzeru medzi displejmi a co poskytuje vizuálny dojem plynulého prechodu medzi hlavným a sekundárnym displejom.

Pre hlavný displej sú k dispozícii dva varianty. Prvým je nový displej ROG Nebula HDR – QHD, 16:10 mini-LED panel, ktorý sa môže pochváliť obnovovacou frekvenciou 165 Hz a je certifikovaný VESA DisplayHDR™ 1000 s kontrastným pomerom 100 000:1. Druhou možnosťou je nový exkluzívny displej ROG vyvinutý v spolupráci s BOE s názvom Dual Spec panel, ktorý dokáže prepínať medzi 4K 120 Hz a Full HD 240 Hz pre väčšiu kontrolu nad rozlíšením a snímkovou frekvenciou.

Technológia Pixel Acceleration zaisťuje rýchly upscaling v režime Full HD pre krištáľovo čistý obraz pri vysokých snímkových rýchlostiach.

Srdcom herného notebooku je procesor AMD Ryzen 9 6980HX a grafický čip NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti s výkonom 150 W a podporou Dynamic Boost pre špičkový výkon, podporený vylepšeným riešením chladenia Liquid Metal Conductonaut Extreme, ktoré znižuje teploty CPU o až 15° C v porovnaní s tradičnými tepelnými pastami. Nasávanie vzduchu AAS Plus 2.0 medzery pod vyvýšeným sekundárnym displejom s o 30 % väčší prúd vzduchu nad ventilátormi, aby sa tieto špičkové komponenty udržiavali v chlade. Klávesnivca má zdvih klávesov 1,7 mm zdvihom, RGB podsvietenie, zárukou dobrého zvuku je šesť reproduktorov, pričom dva sú basové a Dolby Atmos s Hi-Res zvukom.

ROG Zephyrus G14

Výkonný herný notebook v štýlovom, ultraprenosnom dizajne s množstvom nových vylepšení. Disponuje procesorom AMD Ryzen 9 6000 Series a GPU AMD Radeon RX série  6000S s prepínačom MUX pre najlepší možný výkon. ROG Intelligent Cooling využívajúce Liquid Metal parnú komoru zaisťuje trvalý výkon týchto špičkových komponentov, zatiaľ čo DDR5 RAM a 1TB PCIe SSD umožňujú pohotový multitasking. Notebook je k dispozícii vo farbách Eclipse Grey alebo Moonlight White s Prismatic Logo s holografickým, reflexným odtieňom, ktorý určite vzbudí pozornosť.

Veko je tiež pokryté 14 969 presnými CNC frézovanými otvormi s 1 449 mini LED na modeloch s displejom AniMe Matrix. Viac LED ako minuloročný model prináša nové možnosti animácie.

Zephyrus G14 je tiež jedným z prvých notebookov ROG vybavený úplne novým displejom ROG Nebula, ktorý poskytuje 120 Hz pri QHD s maximálnym jasom 500 nitov, 100 % pokrytie farebného gamutu DCI-P3 a dobu odozvy 3 ms — s Dolby Vision, Adaptive Sync a certifikáciou Pantone pre plynulý a brilantný obraz.

Herný konvertibilný tablet ROG Flow Z13

ROG Flow Z13 je podľa tvrdenia výrobcu v súčasnosti najvýkonnejší herný tablet na svete. Ponúka vysoký výkon v ultratenkom a ľahkom šasi  s Windowsom 11,  14-jadrovým procesorom Intel Core i9-12900H, GPU NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti, prepínačom MUX a 5200 MHz LPDDR5 pamäťou. To všetko je umiestnené v retro-futuristickom dizajne inšpirovanom vesmírnymi pretekmi 20. storočia, ktorý však zahŕňa víziu ROG pre budúcnosť hrania: dokonalú prenosnosť.

K dispozícii sú dve možnosti displejov: 4K 60 Hz displej s 85 % pokrytím DCI-P3 alebo Full HD 120 Hz obrazovka so 100 % pokrytím sRGB. Obidva majú pomer strán 16:10 a ponúkajú Dolby Vision pre vysokú kvalitu obrazu, ochranné sklo Corning Gorilla, adaptívnu synchronizáciu, maximálny jas 500 nitov a certifikáciu Pantone.

Na Flow Z13 je možné hrať, alebo pracovať viacerými spôsobmi, od tradičnej myši prostredníctvom klávesnice na kryte obrazovky po dotykový vstup alebo gamepady. Vstavaný stojan je možné otvoriť až o 170° na optimálne využitie v takmer akomkoľvek scenári.

Pre extra herný výkon a rozšírenie portov je Flow Z13 a aktualizovaný  Flow X13 kompatibilný s radom externých GPU XG Mobile. Hráči ho môžu pripojiť k externému modulu s NVIDIA GeForce RTX 3080, alebo tohtoročným novým prírastkom do rodiny XG Mobile, ktorý využíva AMD Radeon RX 6850M XT GPU.

Obrázky: ASUS

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
ROG Asus Zephyrus Strix SCAR Flow

1 komentár

Ti sibe? Kto by to zaplatil za taky rog, ci strix, ci co to je. My Slovaci kupujeme najlacnejsi hardwer na skolske ucely. reakcia na: CES 2022: ROG predstavil nové atraktívne herné notebooky a herný tablet

8.1.2022 18:01
Do skoly len lacny acer, nic viac, nic menej. Toto je clanok pre bohatych. To my nie sme. Staci stroj za par supov, len aby na tom bezalo php, mysql, apache a uz aj makas ako wordpress developer.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať