ACER_032021 ACER_032021 ACER_032021 Advertisement

Canon predstavil nový revolučný systém EOS R

Technológie
0

Digitálna fotografia a predovšetkým video prechádza revolučnými zmenami. V súčasnosti je bežné rozlíšenie 4K, výrobcovia televízorov už predstavili svoje nové 8K modely, onedlho prídu prvé lastovičky s rozlíšením 16 K. Výrobcovia fotoaparátov a kamier na tento trend operatívne reagujú.  

Nový RF bajonet od Canonu bol navrhnutý v perfektnej optickej, mechanickej a elektronickej kombinácii tak, aby bol pripravený na výzvy, ktoré prinesie blízka budúcnosť.Bajonet bol skonštruovaný na kvalitných základoch existujúcich EF bajonetov a je výsledkom starostlivého a dlhodobého vývoja

Priemer bajonetu je 54 mm a vzdialenosť bajonetu od snímača je 20 mm. Táto konštrukcia dáva oveľa väčšiu slobodu pri ďalšom vývoji objektívov.

Nový bajonet s 12 pinovým konektorom umožňuje pokročilú komunikáciu medzi objektívmi a telami fotoaparátov.

Nový systém bol vyvíjaný za pomoci profesionálnych a nadšených fotografov a kameramanov. Systém EOS R s RF bajonetom a technológiou Dual Pixel CMOS AF prináša optický výkon, najrýchlejší systém automatického zaostrovania na svete a veľmi rýchlu komunikáciu medzi telom fotoaparátu a objektívom.

Vďaka technológii Dual Pixel CMOS AF umožňuje nový systém EOS R svojim používateľom fotiť a točiť v prostredí s extrémne nízkym množstvom svetla a zároveň presne zaostriť. Malý a decentný systém EOS R ponúka flexibilitu a poskytuje intimitu prostredníctvom veľmi tichej uzávierky. Ďalej ponúka najvyšší štandard formátu videa spomedzi akéhokoľvek Canon EOS zariadenia, okrem radu EOS Cinema, umožňujúci kameramanom vytvárať filmové príbehy v kvalite 4K (10-bit) cez HDMI. Celý tento systém má vylepšenú ergonómiu, obsahuje elektronický hľadáčik a ponúka možnosti ďalších úprav podľa vlastných potrieb, čo umožňuje fotografovi či kameramanovi, aby sa sústredili najmä na sledovaný objekt, a nie na svoje zariadenie.

Systém EOS R dedí všetky kvalitatívne výhody existujúceho systému EOS, najmä plnú kompatibilitu s existujúcimi EF a EF-S objektívmi a príslušenstvom , vylepšuje svoje možnosti použitím jedného z troch novo vyvinutých adaptérov, a tým rozširuje hranice pre snímanie obrazu. Canon dnes taktiež predstavil 4 nové objektívy, kompatibilné so systémom EOS R – RF 28-70 mm f/2L USM, RF 50 mm f/1.2L USM, RF 24-105 mm f/4L IS USM a RF 35 mm f/1.8 MACRO IS STM. Vďaka prevzatým vlastnostiam existujúcich Canon objektívov posúvajú tieto nové, vysoko výkonné objektívy hranice kreatívneho snímania obrazu na vrchol optiky a pokročilého spracovania obrazu v rámci fotografovania aj natáčania videí. Používatelia existujúceho systému EOS s full frame alebo APS-C zrkadlovkami navyše môžu využiť svoje objektívy EF a EF-S v kombinácii so systémom EOS R vďaka adaptérom, ktoré objektívom umožnia rovnaký výkon a kvalitu ako pri používaní na zrkadlovke.

Canon dnes tiež odhalil svoje prvé full frame zariadenie, ktoré ponesie meno EOS R a bajonet RF. Tým nastavil nové meradlo pre fotoaparáty budúcnosti. Okrem najrýchlejšieho systém automatického zaostrovania  je tiež prvým zariadením na svete, ktoré má schopnosť zaostriť v prostredí s nízkym množstvom svetla (až – 6EV ) a môže sa pochváliť veľmi tichou uzávierkou, a to všetko s ohromujúcim výsledným obrazom. EOS R prepisuje foto a video svet prostredníctvom bezkonkurenčnej kvality obrazu, prvotriednou konektivitou, upravenou ergonómiou a užívateľsky nastaviteľným ovládaním.

Aj systém EOS sa naďalej rozvíja a Canon dnes predstavuje nové objektívy EF-M 32 mm f/1.4 STM – nový objektív pre bezzrkadlovky v rámci systému EOS M; EF 400 mm f/2.8L IS III USM a EF 600 mm f/4L IS III USM,

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články
Canon system EOS R fotit svetlo nedostatok fototaparat zaostrenie zrkadlovka bezzrkadlovka

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať