CANON_leto2024 CANON_leto2024 CANON_leto2024

Canon uvádza štyri nové televízne objektívy v rozlíšení 4K

Tlačové správy
0

Canon predstavil štvoricu nových objektívov určených pre televízne vysielanie v rozlíšení 4K: field teleobjektív UJ66x9B a tri ENG/EFP objektívy CJ24ex7.5B, CJ18ex7.6B a CJ14ex4.3B. Všetky predstavené modely patria do novej kategórie UHDgc objektívov.

UJ66x9B

Hlavné vlastnosti objektívu UJ66x9B:

  • Univerzálny field objektív so všetkými potrebnými funkciami a vlastnosťami pre rozlíšenie 4K
  • Stabilizácia obrazu pre ostré výstupy v rozlíšení 4K
  • Špičkový optický výkon
  • Vysoká spoľahlivosť
  • Plná podpora virtuálnych systémov

CJ24ex7.5B

Hlavné vlastnosti objektívov CJ24ex7.5B, CJ18ex7.6B a CJ14ex4.3B:

  • Optický výkon plne vyhovujúci nárokom kamier so snímačmi typu 2/3" pre rozlíšenie 4K
  • Skvelá mobilita vďaka kompaktnému a ľahkému telu
  • Pokročilé nástroje korekcie obrazu
  • Vysoko výkonná digitálna jednotka riadenia
  • Špičkový ergonomický dizajn

CJ18ex7.6B

Kompaktné a ľahké telo zaisťuje mobilitu
Objektívy CJ24ex7.5B, CJ18ex7.6B a CJ14ex4.3B stavajú na optických technológiách Canon a môžu sa pochváliť podporou 4K rozlíšenia v celom rozsahu zorného poľa. Za kvalitou výstupov stojí aj špeciálna povrchová úprava a interný tubus objektívu, teda konštrukčné vlastnosti redukujúce nežiaduce efekty, ako sú odrazy, odlesky alebo závoje. Navyše vďaka použitiu fluoritových a UD prvkov (s ultra nízkym rozptylom) si používatelia nemusia lámať hlavu ani s chromatickou aberáciou. Úsilie spoločnosti Canon o maximálnu kvalitu je pochopiteľné, pretože práve perfektná ostrosť aj absencia obrazových artefaktov sú predpokladom špičkových výstupov, pri ktorých diváci očakávajú jedinečné zážitky – najmä v prípade natáčania dynamických udalostí, ako sú športové stretnutia alebo koncerty.

Pri tejto trojici objektívov stojí za pozornosť aj ich kompaktné a ľahké telá, ktoré zaisťujú perfektnú mobilitu, ktorú ocenia najmä kameramani, ktorí sa zameriavajú na dokumentárne alebo spravodajské zábery. Prácu výrazne zjednodušuje aj ergonomická rukoväť, vďaka ktorej objektív skvele padne do ruky a znižuje zaťaženie ramena.

CJ14ex4.3B

Canon UJ66x9B alebo skvelé zaostrovanie a mimoriadna stabilita
Canon UJ66x9B ponúka 66-násobný zoom – pri použití vstavaného dvojnásobného telekonvertora je rozsah ohniskových vzdialeností 9 až 1200 mm. Nechýba ani rýchly servopohon, ktorému na zmenu ohniskovej vzdialenosti medzi najširším a najdlhším ohniskom stačí iba 0,6 sekundy.

Súčasťou objektívu je nový systém plávajúceho vnútorného zaostrovania, ktorý zabezpečuje špičkovú kvalitu vysielaného obrazu aj v prípade rozlíšenia 4K. Vďaka vstavanej stabilizácii obrazu si objektív UJ66x9B poradí s chvením a jemnými vibráciami, a to aj počas vytvárania panoramatických záberov. Efektívne je tiež samotné zaostrovanie, ktoré je presné aj vo veľmi náročných situáciách, napríklad pri sledovaní hráča bežiaceho naprieč futbalovým ihriskom.

Zobrazit Galériu

Canon Slovakia s.r.o.

Všetky autorove články
Canon objektív rozlisenie 4K televizia

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať