SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement SAMSUNG_042024 Advertisement

Chceli by ste lietať luxusnými súkromnými lietadlami len za 1000 dolárov na celý rok?

Technológie
0

Súkromné lety už nie sú vyhradené pre celebrity a generálnych riaditeľov, pretože nová služba mení prístup k tejto luxusnej forme cestovania. Súkromné lietanie môže stáť od 2000 do 14 000 USD za hodinu. S nedávno spustenou aplikáciou Vaunt sú však náklady zanedbateľné: Vaunt vyžaduje len ročný členský poplatok vo výške 1000 USD. Za to si cestujúci môžu vybrať let súkromným lietadlom v aplikácii bez ďalších nákladov.

Možno to znie neuveriteľne – získať prístup k množstvu súkromných lietadiel za podstatne menej, než je obvyklá cena hodinového letu. Ale dáva to zmysel. Vaunt tvrdí, že približne 30 % súkromných letov v celom odvetví je bez pasažierov. Lietadlá sa vznesú k oblohe, pretože robia „lety na zmenu polohy“, aby sa dostali späť na miesto, kde majú byť. Vaunt sa postará o cestujúcich na takéto lety.

Napokon lietadlo musí letieť bez ohľadu na pasažierov, tak prečo neumožniť ľuďom, aby si užili luxus a pohodlie súkromného letu? Používatelia služby si môžu v aplikácii prezerať dostupné nadchádzajúce lety. Keď si vyberú trasu, zaradia sa do poradovníka a ten, kto si ako prvý zarezervoval lietadlo, bude môcť letieť. A hoci je lietadlo rezervované výlučne pre túto osobu, nemusí letieť sama: môže si vybrať až troch spoločníkov, s ktorými sa o zážitok podelí.

Zdroj: kiplinger.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať