ANTIK ANTIK ANTIK

Čína chce vytvoriť biologicky zlepšených supervojakov

10

Čína koná testy na príslušníkoch Ľudovej oslobodzovacej armády so zámerom vyvinúť vojakov s „biologicky zlepšenými schopnosťami“, uviedol najvyšší predstaviteľ amerických spravodajských služieb John Ratcliffe pre Wall Street Journal. Minulý rok dvaja americkí vedci napísali príspevok, v ktorom skúmajú ambície Číny aplikovať biotechnológie na bojiskách. Čína má podľa nich záujem o použitie technológie na úpravu génov na zvýšenie výkonu človeka, možno aj vojakov, ako je to zobrazené v hollywoodskych filmoch ako Kapitán Amerika či Univerzálny vojak.

Vedci konkrétne skúmali čínsky výskum pomocou nástroja na úpravu génov CRISPR, ktorý sa používal na liečbu genetických chorôb a modifikáciu rastlín, ale západní vedci považujú za neetické snažiť sa manipulovať s génmi, aby sa zvýšila výkonnosť zdravých ľudí. Zatiaľ čo využitie CRISPR na zvýšenie ľudských schopností na budúcom bojisku zostáva v súčasnosti iba hypotetickou možnosťou, existujú náznaky, že čínski vojenskí vedci začínajú skúmať jeho potenciál.

„Keď sa začneme pohrávať s genetickými úpravami organizmov, môže to mať nepredvídané následky,“ uviedol Wilson VornDick, konzultant pre záležitosti Číny a bývalý dôstojník amerického námorníctva a jeden z autorov štúdie.

Zdroj: nbcnews.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

10 komentárov

a čo nás do toho? Čína je samostatná zem reakcia na: Čína chce vytvoriť biologicky zlepšených supervojakov

23.12.2020 18:12
a čo nás do toho? Čína je samostatná zem, nech si spravia ako uznajú za vhodné, veď je sloboda, či nie? Tipujem, že Amerika a Európa to dávno majú a keď na to prišli Číňani, tak sa na nich oborili?
Reagovať

RE: a čo nás do toho? Čína je samostatná zem reakcia na: a čo nás do toho? Čína je samostatná zem

24.12.2020 12:12
To vazne?
Vam nedochadzaju konsekvencie?
Reagovať

RE: RE: a čo nás do toho? Čína je samostatná zem reakcia na: RE: a čo nás do toho? Čína je samostatná zem

24.12.2020 13:12
a ake konsekvencie? Zas nebud naivny, ked si myslis, ze to vyvyja iba Cina...
Reagovať

do toho Čína, zaspali ste dobu, NATO to už dávno má a mučí tým ľudí reakcia na: Čína chce vytvoriť biologicky zlepšených supervojakov

23.12.2020 17:12
týpci sa tu v našom meste mučia nanotechnológiami, nanitmi, bolí to, visí ti, pýta ťa vagína alebo čo niekto chce, nepamätáš si učivo do školy a iné, Čína do toho, musíte na to poskytnúť liek a odhaliť zločincov z EU. A vraj slobodná zem, tu zomrieš keď sa niekomu znepáčiš a nieže sloboda...
Reagovať

RE: do toho Čína, zaspali ste dobu, NATO to už dávno má a mučí tým ľudí reakcia na: do toho Čína, zaspali ste dobu, NATO to už dávno má a mučí tým ľudí

23.12.2020 17:12
no začali s jedným, zrejme to bude pokračovať a neopovážte sa nejaké nahotinky z webu alebo si užívať, lebo slečna by rada aby ste ju oplodnili a ona potom po vás bude ziapať a chcieť sa rozvádzať a bude jak tornádo na začiatku teplá a vlhká a na konci berie autá a domy :-D visí, pýta, visí, pýta a striedame jak hlupáci.. Fakt ty kámo, vraj sloboda, tu žiadna nie je, totáč ako v Číne.

haraburda reakcia na: Čína chce vytvoriť biologicky zlepšených supervojakov

23.12.2020 07:12
Číňania vlastnými silami vymyslieť nedokážu nič. Čo dokážu, je že to niekde ukradnú a skopírujú. Toľko k ich výskumu.
Reagovať

RE: haraburda reakcia na: haraburda

23.12.2020 08:12
Bohužiaľ toto už dávno nie je pravdou. Čína má každoročne patentovaných viac vynálezov než USA...

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať