PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Čínsky prototyp vrtuľníka pripomína UFO zo starých sci-fi filmov

Technológie
1

Čínske médiá nazývajú nový „ozbrojený vrtuľník“ Super Great White Shark (super veľký biely žralok), pretože evokuje skôr obrazy zo sci-fi filmov z polovice 20. storočia než technológiu 21. storočia. Čína však tvrdí, že bol navrhnutý pre „budúce bojisko digitálnych informácií“.

Štátne bulvárne noviny Global Times publikovali sériu obrázkov lietajúceho stroja, ktorý spája niekoľko moderných, osvedčených dizajnov vrtuľníkov, napríklad amerických AH-64 Apache a CH-53 Sea Stallion, ruských Ka-52 a Mi -26, ako aj stealth lietadiel vrátane amerického bombardéra B-2.

Super Great White Shark má dĺžku 7,6 metra a takmer trojmetrovú výšku, na palube je miesto pre dvoch členov posádky. Podľa schémy oblé vonkajšie kryty rotorov a motorov zakrývajú ostré uhly, čím sa sťažuje detekcia pomocou radarov. Prototyp bol predstavený na podujatí China Helicopter Exposition v meste Tiencin, zatiaľ však neabsolvoval nijaké letové skúšky.

V 50. rokoch 20. storočia kanadská spoločnosť A.V. Roe Aircraft vyvinula podobné zariadenie, ktoré testovala americká armáda. Počas testov sa ukázalo, že Avrocar VZ-9 sa stal nestabilným, keď stúpol do výšky viac ako jeden meter od zeme, a mohol dosiahnuť iba rýchlosť 56 kilometrov za hodinu. Odvtedy však technológie značne pokročili a Čína sa v posledných rokoch postavila na čelo vývoja nových vojenských technológií, takže Super Great White Shark si určite zaslúži pozornosť.

Zdroj: edition.cnn.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
film technika stroj lietadlo doprava dizajn Digital dáta

1 komentár

???? reakcia na: Čínsky prototyp vrtuľníka pripomína UFO zo starých sci-fi filmov

17.10.2019 09:10
???
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať