Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

Creative Outlier Air Sports V2 / Trocha muziky pri pohybe

0

Outlier Air Sports V2 sú prvé úplne bezdrôtové slúchadlá od Creative a treba povedať, že výrobca to vzal od podlahy. Už ich názov naznačuje, že sú určené predovšetkým pre aktívnych používateľov. Slúchadlá sú umiestnené v robustnom kovovom puzdre, ktoré je však vhodne tvarované, takže nie je problém ich nosiť vo vrecku. Puzdro je šuplíkového typu, stačí z pravej strany zatlačiť a šuplík sa vysunie. Slúchadlá sú uložené v presne tvarovaných otvoroch s kontaktmi na nabíjanie a sú zaistené magnetmi, takže ani pri neopatrnejšom zaobchádzaní nehrozí ich vypadnutie. Na bočnej strane puzdra sú umiestnené tri LED diódy, ktoré zobrazujú stav nabitia puzdra i oboch slúchadiel. Príjemne prekvapila výdrž batérií v slúchadlách, ktorú výrobca uvádza až na 12 hodín. Po skúsenosti z testu batérie aj pri vyššej úrovni hlasitosti bez problémov vydržia minimálne 10 hodín. Spolu s batériou v puzdre je dĺžka počúvania bez potreby externého nabíjania až 34 hodín. To sú veľmi dobré hodnoty.  Vzhľadom na to, že ide o slúchadlá určené na športovanie, dôležitý údaj je odolnosť proti potu na úrovni IPX5. Bez problémov ich tak môžete používať pri behaní alebo cvičení v posilňovni. Pri takýchto činnostiach, pochopiteľne, hrozí vždy vypadnutie a prípadná strata slúchadiel, preto v balení nájdete niekoľko veľkostí štupľov do uší, ktoré vyhovejú v podstate každej veľkosti ucha. Pri ich správnej voľbe slúchadlá veľmi dobre držia v uchu a nemajú tendenciu vypadávať. Nosenie je príjemné a bezproblémové aj po dlhší čas.

 Výrobca však, pochopiteľne, nezabudol ani na hlavnú vlastnosť slúchadiel, ktorou je kvalita zvuku. Tú zabezpečuje použitie 5,6 mm grafénovej membrány meničov aj pripojenie najnovšou verziou bluetooth 5.0 s podporou zvukových kodekov aptX a AAC. Slúchadlá možno využiť aj v úlohe hands-free. Využívajú vstavané mikrofóny s technológiou Qualcomm cVc 8.0, ktorá zabezpečuje potlačenie ozvien a šumu a prispieva tak k vysokej kvalite zvuku.

Ovládanie slúchadiel je riešené dotykovo. Systém podporuje pomerne veľa povelov, ktoré sa líšia podľa toho, v akom režime sa nachádza prehrávanie, respektíve hovor. Funguje to, ale bez nahliadnutia do návodu to nezvládnete. Je to však iba otázka zvyku. Slúchadlá sa po vytiahnutí z puzdra automaticky zapnú a po vrátení zasa vypnú, no musíte si dať pozor, aby boli správne vložené.

Zo zvukovej stránky sa slúchadlá vydarili a poskytujú presvedčivý prednes v celom spektre vrátane basov. Viac než dostatočný je aj výkon. Ak si chcete vychutnávať aj priestorový zvuk, k dispozícii je aj technológia SXFi, ktorú môžete používať po nainštalovaní aplikácie

PLUSY, MÍNUSY:

+ Kvalitný zvuk, výdrž, odolné puzdro, odolnosť proti vlhkosti
- Prekombinované ovládanie

PARAMETRE:

• Úplne bezdrôtové slúchadlá, frekvenčný rozsah: 20 Hz ~ 20 kHz, veľkosť meniča: 5,6 mm s grafénovou membránou, typ a životnosť batérie: vstavaná Li-pol 80 mAh, puzdro Li-pol 450 mAh, doba používania: asi 12 hodín, 34 hodín celkovo, nabíjanie: USB-C, pripojenie: bluetooth 5.0, profily bluetooth: HFP, A2DP, AVRCP, kodeky: aptX, AAC, SBC, ochrana: IPX5, hmotnosť 60 g / 2× 6 g

HODNOTENIE: 9/10


                                         

 

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať