Samsung_03 Samsung_03 Samsung_03 Advertisement

LAMAX Bfit Pro 2 / Jednoduchý, no praktický náramok

0

Inteligentné náramky sú veľmi praktickým pomocníkom pri každodenných činnostiach či rôznych športových aktivitách. Pokiaľ zvažujete kúpu takéhoto náramku, no k dispozícii máte obmedzený rozpočet, určite vás zaujme model Bfit Pro 2 od firmy LAMAX. Je to štýlový doplnok, ktorý upgraduje možnosti vášho mobilného telefónu. Dizajn náramku je jednoduchý a praktický, modul nie je robustný a vďaka malej hmotnosti náramku (len 22 g) ani neucítite, že ho máte na ruke. Okrem toho veľmi dobre sedí na zápästí, takže neprekáža ani pri nosení počas spánku. Na zadnej strane sa nachádzajú senzory a vďaka zaoblenému tvaru výborne doliehajú k zápästiu, čo zlepšuje presnosť meraní. Náramok je gumený a v balení nájdete hneď dva farebné varianty – červený a čierny. No ak máte záujem o náramok inej farby alebo z iného materiálu, budete hľadať zbytočne, iné verzie v ponuke nie sú.

Pri vyberaní modulu z náramku si treba dať pozor na to, že z jednej strany sa nachádza konektor USB na nabíjanie. Tento nezvyčajný typ nabíjania prináša rôzne výhody aj nevýhody. Ak sa vám náramok vybije, nemusíte hľadať napájací kábel ani nabíjačku, modul z náramku jednoducho pripojíte priamo k vášmu notebooku. No ak sa chystáte na dlhšiu cestu a nemáte so sebou žiadne zariadenie s portom USB, budete mať problém náramok nabiť. Tento model ponúka 7-dennú výdrž batérie, čo je v rámci inteligentných náramkov mierny nadpriemer. Za zvláštnu funkciu považujem zapínanie náramku, ktoré je možné len pripojením náramku do portu USB. Ak sa vám hodinky podarí nechtiac vypnúť, potrebujete na opätovné zapnutie zariadenie s portom USB.

Lamax Bfit Pro 2 má hranatý farebný displej TFT s uhlopriečkou 0,96 palca. Obrazovka je pomerne ťažko čitateľná, so slabším jasom a malým rozlíšením. Náramok okrem toho disponuje funkciou zobudenia sa pri otočení zápästím, no nie vždy sa po otočení skutočne zobudil. Okrem toho sa náramok občas odpájal od mobilného telefónu, no len v prípade, že bol spojený s iPhonom, pri spojení so zariadením s Androidom sa neodpojil ani raz.

Vnútri nájdeme senzory tepovej frekvencie, spánku, krokomer a dokonca aj pripojenie na GPS, vďaka tomu máte k dispozícii neustále prehľad o svojom stave. Pokiaľ patríte k športovým typom, poteší vás výber až zo štrnástich druhov športov, ktoré dokáže náramok monitorovať – od klasickej chôdze cez basketbal až po jogu. Počas týchto aktivít sa vám meria tep, zaznamenáva pohyb, ráta počet spálených kalórií a čas strávený cvičením. V rámci jogy dokonca ponúka dychové cvičenia vhodné pri meditácii. Osobne mi chýbala podpora plávania, keďže je náramok vodotesný s ochranou IP67. Každopádne vás však motivuje na pohyb a aktívnejší životný štýl, čo sa v čase, keď sme všetci väčšinou zatvorení doma, vcelku hodí. Medzi ďalšie zaujímavé funkcionality, ktoré tento model ponúka, patrí ovládanie fotoaparátu spárovaného mobilu, upozornenie na správy a volania, predpoveď počasia, monitorovanie spánku či dokonca ovládanie hudby.

Za menšiu nevýhodu považujem dlhšiu prvotnú synchronizáciu dát, zdĺhavé spustenie náramku a problémy s aplikáciou. QR kód priložený v manuáli, slúžiaci na stiahnutie aplikácie, je nefunkčný, no aplikáciu si, samozrejme, viete dohľadať aj ručne pod názvom bfit pro 2.

Pokiaľ hľadáte jednoduchý náramok, ktorý vám bude robiť spoločníka pri každodenných činnostiach, tento model bude pre vás dostačujúca možnosť. Vďaka jeho tvaru a nízkej hmotnosti ani nebudete vedieť, že ho nosíte na ruke.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Jednoduchý dizajn, bezkáblové nabíjanie, monitoring rôznych funkcií
- Menej kvalitný displej, odpájanie od mobilu

PARAMETRE:

• Displej: farebný TFT, 0,96"; konektivita: bluetooth 4.0; batéria: 90 mAh; rozmery: 41 × 20 × 12 mm; ochrana: IP67 (ponorenie do hĺbky 1 m po dobu 30 minút); hmotnosť: 22 g

HODNOTENIE: 6/10


                                         

Zobrazit Galériu

Romana Jamrichová

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať