SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Creative Pebble 3 - kompaktné reproduktory k počítaču s dobrým zvukom

0

Dominantným dizajnovým prvkom týchto kompaktných reproduktorov sú akustické meniče, ktoré majú membránou s kovovým vzhľadom a priemerom 2,25". Osi reproduktorov smerujú nahor v uhle približne 45°, čo umožňuje priame šírenie zvuku z reproduktorov položených na stole smerom k hlave počúvajúceho. Na zvýraznenie reprodukcie basov použili konštruktéri na zadnej stene pasívne žiariče, čiže zariadenie hodne podobné reproduktoru s plochou membránou, ktorú však nepoháňa elektromagnetická cievka, ale zvukové vlny vznikajúce vo vnútri skrinky. Tie sú potom do priestoru vyžarované tak, aby sa fázy vlnenia na nízkych kmitočtoch sčítali s vlnami od predných reproduktorov.

Elektronika aj regulácia hlasitosti je v pravej skrinke. Skrinka má vzadu prepínač High Gain pre vyššie zosilnenie, umožňujúce dosiahnuť maximálny deklarovaný výkon, ale za cenu vyššieho odberu prúdu z USB portu. Režim Low Gain je určený pre staršie zariadenia s konektormi nižších USB štandardov, ktoré sú schopné dodať do externých zariadení nižší prúd. Reproduktory sú napájané cez port USB-C a pokiaľ ich budete používať s počítačom, tak cez toto rozhranie sa prenášajú aj digitalizované zvukové dáta. V balení je aj redukcia na klasický USB-A konektor. Napriek tomu, že napájanie a prenos zvuku cez USB-C funguje aj pre smartfóny, ich batéria by to dlho nevydržala. V takom prípade je potrebné pripojiť reproduktory cez Bluetooth a napájať ich z dostatočne dimenzovaného zdroja. Pokiaľ chcete naplno využiť výkon 2 x 4W, potrebujete zdroj schopný dodať pri napätí 5V prúd 2 A. Zdroj zvuku môžete pripojiť aj cez kábel s 3,5 mm Jack konektorom.

Reproduktory som testoval pripojené k PC s Windows aj k MacBooku. Na obidvoch platformách boli automaticky rozpoznané. Vyskúšal som aj napájanie z nabíjačky smartfónu schopnej dodať 2A. Odoberaný prúd pri maximálnej hlasitosti v režime High Gain bol 1,8 A, čo pri 5V znamená príkon 9 W. Údaj výrobcu o výstupnom výkone 2 x 4 W je preto seriózny, pretože zosilňovače v triede D majú vysokú účinnosť. Vzhľadom na malé rozmery som bol zvedavý hlavne na reprodukciu basov. Spodná hranica frekvenčného rozsahu udávaná výrobcom je 100 Hz. Meraním som pri tejto frekvencii nameral útlm – 9 dB, takže tento údaj je relatívne seriózny. Na bežné počúvanie hudby „pri počítači“ je kvalita zvuku veľmi dobrá. Reproduktory sú výborne vyladené aj čo sa týka podania hovoreného slova, takže dialógy vo filmoch sú zreteľné. 

Verdikt: Výborné reproduktory k počítaču, ktoré na stole nezaberú veľa miesta

Technické parametre: akustický menič 2,25" s pasívnym žiaričom; frekvenčná odozva 100 Hz – 17 kHz; výkon 2 x 4W RMS, Odstup signálu od šumu: > 75 dB; Bluetooth: 5.0;  rozmery reproduktora 123 x 120 x 118 mm; hmotnosť 360 g. 

Hodnotenie 8


                       

Zobrazit Galériu

Luboslav Lacko

Všetky autorove články
Creative Pebble

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať