SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement SAMSUNG_092022 Advertisement

Displej novej generácie OLED EX odstraňuje jeden z najväčších nedostatkov OLED

1

Aj existujúci rad OLED displejov má ostrý obraz, no jas je v porovnaní s LCD náprotivkami nižší. OLED EX sa zameriava na hlavné nevýhody OLED vrátane málo hlbokej čiernej farby a potenciálneho vypálenia obrazu. Technológia OLED EX od LG využíva zlúčeniny deutéria na výrobu svetelných diód, ktoré vytvárajú obraz na obrazovke.

Táto inovácia však vytvára diódy, ktoré vydávajú oveľa jasnejšie svetlo, vďaka čomu má displej o 30 percent vyšší jas. Podľa LG si tieto zlúčeniny dokážu udržať vysokú účinnosť po dlhý čas. OLED EX bol navrhnutý tak, aby dosiahol perfektnú čiernu, čo by malo pravdepodobne vyriešiť bežné problémy OLED pri sledovaní obzvlášť tmavých scén. OLED EX má takisto poskytovať presnejšie farby a kratšiu dobu odozvy. 

Okrem toho spoločnosť doplnila svoj OLED EX strojovým učením, ktoré vytvára personalizovaný algoritmus, ktorý sa učí vaše zvyky pri sledovaní a podľa toho upravuje energetický príkon displeja.  LG znižuje aj hrúbku rámčeka svojich displejov OLED EX na 4 mm v porovnaní so 6 mm na súčasných displejoch OLED. Spoločnosť uviedla, že technológiu OLED EX začne integrovať do všetkých svojich displejov OLED od druhého štvrťroka 2022.

Zdroj: inputmag.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

sa neoplatí na krátky čas za dve tisíc euro, vypália sa diódy na obrazovke, nekvalita reakcia na: Displej novej generácie OLED EX odstraňuje jeden z najväčších nedostatkov OLED

2.1.2022 16:01
nekvalita, dáme prednosť lcd 500nit
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať