SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

Do Bratislavy prídu diskutovať vedecké hviezdy: Laureát Nobelovej ceny Kip Thorne a populárny britský fyzik Brian Cox

Tlačové správy
0

Ocenenie výnimočných vedcov ESET Science Award prináša do Bratislavy verejnú diskusiu s jednými z najväčších vedeckých osobností súčasnosti. V utorok 12. októbra 2021 o 18.00 sa v historickej budove SND stretnú hviezdny fyzik a Laureát Nobelovej ceny Kip Thorne,  britským fyzikom a popularizátorom vedy Brianom Coxom. Rozprávať sa budú o tom, či je veda riešením všetkých výziev ľudstva.

Bratislava sa v polovici októbra stane dejiskom svetovej vedy a fyziky. Dvaja špičkoví vedci, fyzici a popularizátori budú v živej debate v Bratislave diskutovať o tom, či je veda riešením všetkých výziev ľudstva. Podujatie je prístupné pre verejnosť. Lístky sú dostupné na predpredaj.sk.

Nobelista a vedecký poradca filmu Interstellar Kip Thorne, ktorý je aj predsedom medzinárodnej komisie ocenenia ESET Science Award, sa na pódiu stretne s fyzikom a moderátorom vedeckých relácií BBC Brianom Coxom. Témou debaty bude úvaha, či môže veda pomôcť chrániť, ale aj rozvíjať ľudstvo a vytvárať udržateľnú a technologicky vyspelú spoločnosť. Súčasťou podujatia bude aj autogramiáda Kipa Thorna a Briana Coxa.

„Teší nás, že slovenská verejnosť môže zažiť naživo diskusiu dvoch svetových vedeckých kapacít. Oboch spája vášeň skúmania vesmíru, nadšenie sprostredkovať toto poznanie a kladenie kritických otázok. Aj preto v rámci diskusie dostanú priestor odpovede na otázky z celosvetovej kampane „Ask Kip a Question“.(Polož Kipovi otázku) vysvetľuje Anton Zajac, člen Správnej rady spoločnosti ESET.

Diskusia sa uskutoční v utorok 12. októbra o 18.00 v priestoroch historickej budovy SND. Lístky na podujatie a knihu Kipa Thorna s názvom The Science of Interstellar si záujemci môžu kúpiť prostredníctvom predpredaj.sk.

Organizátorom diskusie je Nadácia ESET, spolu so spoločnosťou ESET. Partnermi podujatia sú kníhkupectvo Martinus a Slido. Vzhľadom na pandemickú situáciu je podujatie určené len pre plne očkovaných.

Kip Thorne

Kip Thorne je americký fyzik, laureát Nobelovej ceny a medzinárodne známy odborník na gravitačnú fyziku a astrofyziku, so zameraním na relativistické hviezdy, čierne diery a gravitačné vlny. Do histórie sci-fi sa zapísal aj ako výkonný producent hollywoodskeho trháku Interstellar a alumni seriálu Teória veľkého tresku. Bol blízkym spolupracovníkom a priateľom Stephena Hawkinga a Carla Sagana.  Na Slovensku bude predsedať medzinárodnej komisii ocenenia ESET Science Award.

Brian Cox

Brian Cox je britský fyzik, držiteľ radu britského impéria, vedecký popularizátor a bývalý hudobník. Pôsobí ako profesor časticovej fyziky na Manchesterskej univerzite aj ako profesor pre verejnú angažovanosť vo vede pre Kráľovskú spoločnosť (The Royal Society). Je známy aj svojou dokumentárnou prácou pre televíziu BBC.

O Nadácii ESET

Nadácia ESET vznikla v roku 2011 a medzi jej primárne aktivity patrí rozvíjanie vzdelania v oblasti informačných technológií, internetovej bezpečnosti, popularizácie vedy a výskumu, ako aj podpora projektov týkajúcich sa občianskej spoločnosti. Za necelých 10 rokov svojej úspešnej existencie Nadácia ESET vytvorila dlhodobé partnerstvá s organizáciami, ktorých ciele a výstupy prispievajú k naplneniu jej smerovania. Viac informácií nájdete na www.nadaciaeset.sk

O spoločnosti ESET

Spoločnosť ESET už vyše 30 rokov vyvíja popredný bezpečnostný softvér pre firmy i domácich používateľov na celom svete. Vďaka riešeniam chrániacim koncové a mobilné zariadenia a servery, šifrovaniu a dvojfaktorovej autentifikácii umožňuje firmám a organizáciám využívať plný potenciál ich technológií. ESET drží rekord v počte VB100 ocenení, ktoré udeľuje britský Virus Bulletin, vysokorešpektovaná nezávislá testovacia organizácia. Týždenník Trend ocenil ESET šesťkrát titulom Firma roka.

ESET sídli v Bratislave, regionálne pobočky má v Prahe, ČR; Jene, Mníchove, Nemecko; Bournemouthe, Veľká Británia; San Diegu, USA; Toronte, Kanada; Buenos Aires, Argentína; Sydney, Austrália, Singapure a japonskom Tokiu. Výskumné a vývojové centrá sú okrem Bratislavy, Košíc, Žiliny, Prahy a Brna aj v poľskom Krakove, britskom Tauntone, kanadskom Montreale a rumunskom Jasy. ESET má zastúpenie vo viac ako 200 krajinách a územiach sveta.

 

ESET

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať