E-kolobežka inšpirovaná McLaren F1 sa skladá rýchlejšie ako vreckový nožík

Technológie
0

Spoločnosť McLaren Applied, zameraná na elektrifikáciu a technológie, ktorú založila a neskôr predala automobilka McLaren, po oddelení vytvorila novú značku mikromobility Lavoie. Tá sa teraz snaží zúročiť svoj talent a know-how získané v F1 vytváraním riešení osobnej mobility. Vo svojej e-kolobežke Series 1 predstavila patentovaný mechanizmus Flowfold, ktorý umožňuje bezproblémovo zložiť rozmernú kolobežku do ľahko prenosného obalu jedným rýchlym pohybom.

Rýchle a spoľahlivé mechanizmy na jednoduché skladanie sú bežné na kolobežkách. Najznámejšie z nich majú jeden uzamykací pánt okolo miesta, kde sa rúrka riadidla spája s rámom nášľapu, čo umožňuje prvú súčasť zložiť na druhú. Lavoie zlepšuje tento jednoduchý štýl skladania viacnásobne skladacím dizajnom inšpirovaným odpružením pretekárskych áut.

Svorka Flowfold sa hladko otvára a umožňuje majiteľovi zložiť rúrku na polovicu, pričom súčasne potiahne predné koleso cez plošinu nášľapu a zaistí ho v polohe na prenášanie. Majiteľ potom môže kolobežku s horčíkovým rámom s hmotnosťou 16,5 kg prenášať, kamkoľvek potrebuje.

Series 1 dokáže prejsť až 50 km na jedno nabitie vďaka zadnému integrovanému brzdovému systému KERS. Nabije sa už za dve hodiny. Inovatívne rozloženie osvetlenia Lavoie osvetľuje jazdca zo zadnej sústavy svetiel a spodnú časť rámu a zem bočnými svetlami, a tak je kolobežka viditeľná pre ostatných účastníkov cestnej premávky rovnako ako aj jej jazdec.

Vpredu osvetľuje cestu jedinečný trojuholníkový svetlomet. Smerové svetlá sa ovládajú z riadidiel a integrovaný displej poskytuje informácie, ktoré zahŕňajú aj navigáciu pomocou šípok. Lavoie plánuje v najbližších týždňoch poskytnúť ďalšie podrobnosti o modeli Series 1, ako je výkon motora, kapacita batérie, dostupnosť a cena. Zatiaľ spoločnosť zverejnila na svojej webovej stránke krátku videoukážku o tom, ako mechanizmus Flowfold zefektívňuje prevádzku Serie 1.

Zdroj: newatlas.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať