SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

ESET Mobile Security vyhral prestížny nemecký test Stiftung Warentest

Tlačové správy
0

Bezpečnostná spoločnosť ESET vyhrala ďalší z testov nemeckého Stiftung Warentest. Vlajkový bezpečnostný produkt ESET Mobile Security pre mobilné zariadenia s operačným systémom Android získal spomedzi sedemnástich testovaných riešení najviac bodov. Produkt získal celkové hodnotenie 1,6 (dobré). Ide o druhé víťazstvo v teste Stiftung Warentest za posledné dva roky pre ESET Mobile Security. Výsledky testu boli publikované v januárovom vydaní magazínu

Testeri zo Stiftung Warentest obzvlášť vyzdvihli úroveň ochrany (hodnotenie 1,5) a užívateľskú prívetivosť (hodnotenie 1,1). Stiftung Warentest tiež chválil skutočnosť, že riešenie nezaťažuje systém mobilného zariadenia, za čo získalo známku 1,6. Hodnotenie taktiež zdôraznilo, že ESET Mobile Security nezdieľa žiadne údaje bez vedomia používateľa. Pri jedenástich testovaných produktoch sa pritom takéto zdieľanie preukázalo, čo Stiftung Warentest označilo ako "kritické".

ESET Mobile Security je k dispozícii na Google Play v bezplatnej i prémiovej verzii. Na ochranu detí pri používaní mobilných zariadení ponúka ESET taktiež aplikáciu ESET Parental Control.

O ocenenom riešení bude ESET hovoriť na Mobile World kongrese v španielskej Barcelone, ktorý sa bude konať od 25. do 28. februára. Na tomto podujatí sa bude spoločnosť taktiež venovať najnovšiemu výskumu v oblasti mobilnej bezpečnosti. ESET nájdete v hale 7, stánku 7H41.

ESET, spol. s r.o.

Všetky autorove články
ESET security bezpečnosť mobil smartfon

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať