SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

ESET posilňuje svoje firemné riešenia upgradom ESET Remote Administratora a ESET Virtualization Security

Tlačové správy
0

ESET, líder v proaktívnej ochrane pred internetovými hrozbami, dnes vydáva dva významné updaty svojich riešení pre firemných zákazníkov. ESET Remote Administrator sa zameral na rozšírenie ochrany enterprise zákazníkov, odteraz je kompatibilný s IBM QRadarom, ktorý je nástrojom poskytujúcim bezpečnostné informácie a správu incidentov, pracuje s dátami z bezpečnostných logov. ESET Remote Administrator je multitenantný, vďaka čomu je ideálnym riešením pre veľké firmy, ktoré majú jeden centralizovaný server s rozdielnymi administrátormi spravujúcimi rôzne koncové stanice a segmenty siete. Je taktiež vhodný pre Managed Service providerov poskytujúcich služby viacerým firmám, ktoré nesmú mať vzájomný prístup k údajom. ESET Virtualization Security od dnešného updatu obsahuje natívnu podporu pre VMware NSX.

Zatiaľ čo kybernetické útoky rastú vo frekvencii, vážnosti i sile, väčšina organizácií stagnuje v oblasti skvalitňovania infraštruktúry. Analytická spoločnosť Gartner očakáva, že do roku 2020 postihne až 60 percent digitálnych firiem vážny servisný výpadok v dôsledku neschopnosti IT bezpečnostných tímov manažovať digitálne riziká a že 60 percent z bezpečnostného rozpočtu firiem a organizácií bude alokovaných na rýchlu detekciu a reakciu. V roku 2016 to bolo niečo menej než 30 percent. Firmy a organizácie, ktoré sú schopné úspešne zriadiť ekosystém, ktorý dokáže vyvážiť rast firmy s jej ochranou, zostanú konkurencie schopné a v pozícii reagovať na bezpečnostné hrozby.

“Firmy sú v súčasnosti viac než kedykoľvek predtým cieľom kyberkriminálnych skupín, ich útoky sú koordinovanejšie a dokážu narušiť citlivé firemné informácie, akými sú databázy zákazníkov, duševné vlastníctvo a riadiace systémy. Keďže počet útokov rastie, zaznamenali sme zvýšený záujem o naše enterprise riešenia,” povedal Michal Jankech, Senior Product Manager pre Business Security zo spoločnosti ESET. “Od uvedenia na trh v roku 2015 sa snažíme poskytovať čo najškálovateľnejšie bezpečnostné riešenia pre enterprise zákazníkov rozšírením ESET Remote Administratora o kompatibilitu s QRadarom a pridaním multitenantnosti. Aby sa u enterprise zákazníkov, ktorých virtuálne zariadenia bežia na WMware, zabránilo šíreniu škodlivého kódu v mikrosegmentoch a vyťažovaniu hardvérových zdrojov pri antivírusovej kontrole virtualizovaného prostredia, pridali sme do ESET Virtualization Security natívnu podporu pre VMware NSX,“ dodal Jankech.

NOVINKY

ESET Remote Administrator

ESET Remote Administrator je vytvorený tak, aby IT personálu dával prehľad o celej sieti, vrátane pracovných staníc, serverov a smartfónov a to z jedného bodu. Vďaka integrácii IBM QRadaru môžu firmy profitovať z flexibility ESET Remote Administratora a zároveň môžu využívať hlavné kompetencie (IBM QRadar) pri vytváraní infraštruktúry. Medzi hlavné vylepšenia patria:

Integrácia IBM QRadar: Všetky hlavné ESET udalosti sú exportované do formátu LEEF, ktorý je pre IBM QRadar natívne známy. ESET Remote Administrator je v konzole IBM QRadar zobrazený ako zdroj logov týchto udalostí.

Multi-tenancy: Ideálne pre veľké firmy a organizácie s jedným centralizovaným serverom a rozdielnymi administrátormi spravujúcimi len endpointy priamo na ich mieste, prípadne pre Managed Service providerov, ktorí spravujú viacerých zákazníkov z jedného servera a ktorí musia zabezpečiť, aby zákazníci nevideli údaje o ostatných používateľoch.

iOS Mobile Device Management: Je integrovaný priamo do ESET Remote Administratora, odteraz podporuje Apple Device Enrollment Program a poskytuje rozšírené funkcionality whitelistingu a blacklistingu aplikácií, filtrovania webu, nastavenie bezpečnosti zariadenia a notifikácií, Anti-Theft funkcionality a iné.

ESET Virtualization Security

ESET Virtualization Security je riešenie založené na VMwar a vShield, umožňuje odbremeniť antivírusové skenovanie do centrálneho zariadenia. V kombinácii s ESET Remote Administratorom 6 poskytuje jednoduchú správu, automatizáciu a kontrolu všetkých chránených počítačov a zariadení v sieti, vrátane fyzických desktopov, serverov a virtuálnych zariadení.

Natívna podpora automatizácie úloh VMware NSX: ESET Virtualization Security natívne podporuje mikro segmentáciu a automatické vykonanie úloh, ktoré automaticky presúva infikované zariadenia do odlišných mikro segmentov, čo zabraňuje šíreniu škodlivého kódu a spúšťa skenovanie.

Jednoduché nasadenie: Ihneď po inštalácii ESET Remote Administratora môžu byť ESET Virtualization Security zariadenia nasadené na viacerých hostoch naraz.

Skvelý výkon: Virtuálna infraštruktúra je o optimalizácii zdrojov a výkonu a skenovacie jadro ESETu presne spĺňa tieto požiadavky. Je známy svojou nízkou záťažou na systém a vysokou rýchlosťou, čím ponecháva viac zdrojov pre aplikácie a procesy.

Viac o enterprise riešeniach spoločnosti ESET nájdete na webe www.eset.sk.

ESET

Všetky autorove články
ESET

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať