NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

ESET predstavuje nové verzie produktov pre domácnosti, ponuku rozširuje o platformu ESET HOME a kompatibilitu s procesorom ARM64

Tlačové správy
7

Spoločnosť ESET, ktorá patrí k svetovým lídrom v oblasti kybernetickej bezpečnosti, dnes predstavila novú verziu svojej ponuky pre domácnosti, zahŕňajúcu produkty ESET NOD32 Antivirus, ESET Internet SecurityESET Smart Security Premium. Používatelia týchto riešení budú mať odteraz navyše prístup k platforme ESET HOME, prostredníctvom ktorej môžu pohodlne cez jediné rozhranie spravovať bezpečnosť všetkých domácich zariadení so systémom Windows a Android.

Správa o bezpečnostných hrozbách za druhú tretinu roka 2021 potvrdzuje, že počet kybernetických útokov stále dosahuje obrovské čísla, pričom vzrástol aj počet hrozieb zameraných na zamestnancov pracujúcich z domu. Podľa zákazníckeho prieskumu spoločnosti ESET zodpovedá za bezpečnosť zariadení väčšinou jedna osoba v domácnosti. Je preto dôležité, aby mal takýto človek riešenie poskytujúce komplexnú správu zabezpečenia všetkých zariadení v domácnosti na dosah ruky.

Hlavnou novinkou je platforma na správu zabezpečenia ESET HOME, vďaka ktorej dokážete jednoducho spravovať domáce zariadenia, kdekoľvek práve ste a kedykoľvek potrebujete. ESET HOME poskytuje na jednom mieste komplexný prehľad o všetkých zakúpených riešeniach ESET pre zariadenia so systémom Windows a Android, ako aj o aktuálnom stave ochrany jednotlivých zariadení, ktoré má používateľ pripojené k svojmu účtu.

Platforma je dostupná ako webový portál aj mobilná aplikácia. Je navrhnutá s ohľadom na používateľov mobilných zariadení, aby bolo možné spravovať digitálnu bezpečnosť svojich zariadení odkiaľkoľvek. Aplikácia umožňuje používateľom pridávať, spravovať a zdieľať licencie s rodinou a priateľmi, ako aj spravovať funkcie a nástroje Anti‑Theft, Parental Control a Password Manager cez webový portál.

S cieľom efektívne reagovať na požiadavky domácich používateľov a poskytnúť im ochranu na najvyššej úrovni, spoločnosť ESET predstavuje službu LiveGuard, integrovanú do ESET Smart Security Premium. Funkcia LiveGuard poskytuje dodatočnú proaktívnu vrstvu ochrany pred doposiaľ neznámymi typmi hrozieb. Produkty ESET Internet Security a ESET Smart Security Premium sa navyše môžu pochváliť vylepšeniami funkcie Ochrana online platieb. Osobitný dôraz kladieme na bezpečnosť prístupu k webovým kryptopeňaženkám a k stránkam online bankovníctva, aby boli zákazníci pri správe svojich financií čo najlepšie chránení.

Napokon treba spomenúť, že odteraz je ESET NOD32 Antivirus dostupný zdarma aj pre zariadenia s procesorom ARM64, a to prostredníctvom testovacieho beta kanála.

Dôležité aktualizácie v rámci novej verzie ponuky pre domácnosti:

  • ESET HOME – Novú platformu je možné používať na správu a zdieľanie licencií s rodinou a priateľmi. Rovnako môžu rodičia prostredníctvom webového portálu v časti Parental Control vzdialene monitorovať online aktivitu svojich detí a kontrolovať čas, ktorý trávia na svojom zariadení.
  • LiveGuard – Nová služba je integrovaná s ESET Smart Security Premium a poskytuje dodatočnú proaktívnu vrstvu ochrany pred doposiaľ neznámymi typmi hrozieb. Vďaka LiveGuard sa používatelia nemusia báť napadnutia malvérom, pretože ten je eliminovaný ešte pred spustením kódu. Táto služba, prispôsobená individuálnym potrebám používateľov, analyzuje podozrivé súbory vrátane dokumentov, skriptov, inštalátorov a spustiteľných súborov v bezpečnom prostredí sandboxu.
  • Vylepšenia ochrany – Ochrana online platieb sa bude môcť odteraz spúšťať automaticky a chrániť tak podporované prehliadače v režime zvýšeného zabezpečenia. Ransomware Shield je obohatený o vylepšené techniky detekcie na základe správania a Exploit Blocker je po novom schopný pokrývať aj ďalšie škodlivé techniky.
  • Password Manager – Pre používateľov ESET Smart Security Premium je dostupný kompletne prepracovaný správca hesiel Password Manager s vylepšeniami pre jednoduchšie používanie a ešte vyššiu bezpečnosť. K dispozícii je vo všetkých známych prehliadačoch vo forme ich rozšírenia a na zariadeniach so systémom Android a iOS aj ako natívna aplikácia. Medzi jeho nové funkcie patrí podpora pre KeePass a Microsoft Authenticator. 

Sme veľmi radi, že môžeme v nových produktoch poskytnúť našim zákazníkom najčerstvejšie novinky z oblasti kybernetickej ochrany. Aktualizovaný produktový rad vrátane novej funkcie LiveGuard a platformy ESET HOME poskytuje používateľom úplnú kontrolu nad digitálnym zabezpečením vlastnej domácnosti. Naši zákazníci môžu spoľahlivo spravovať všetky svoje zariadenia kedykoľvek potrebujú a kdekoľvek práve sú. Viac ako rok sme boli do značnej miery odkázaní na technológie a prácu či vzdelávanie na diaľku. S ohľadom na neustále sa vyvíjajúce hrozby je pre nás veľmi dôležité, aby boli naši zákazníci chránení špičkovými riešeniami, ktoré sú ľahko dostupné a používateľsky komfortné,“ povedala Mária Trnková, riaditeľka segmentu domácností a internetu vecí v spoločnosti ESET.

Pre viac informácií o všetkých funkciách a vylepšeniach, ktoré prináša najnovšia verzia našej ponuky pre domácnosti, prejdite na našu stránku.

 

ESET

Všetky autorove články

7 komentárov

To si radšej dám do počítača avira free antivirus a nie eset za 50€/2roky, nech skrachujú zdierači hnusní reakcia na: ESET predstavuje nové verzie produktov pre domácnosti, ponuku rozširuje o platformu ESET HOME a kompatibilitu s procesorom ARM64

22.10.2021 14:10
ešte aj za komp budeš platiť výpalné, nie?
Reagovať

RE: Môžeš si tam hodiť aj clam av, to je antivír zadarmo a preskenovať kompík. reakcia na: To si radšej dám do počítača avira free antivirus a nie eset za 50€/2roky, nech skrachujú zdierači hnusní

22.10.2021 15:10
Môžeš si tam hodiť aj clam av, to je antivír zadarmo a preskenovať kompík. Alebo máš na výber aj avg free, avast free, avira free ;-) Nemusíš platiť drahý eset, sú aj lacnejšie riešenia ako free+sandboxing, či free firewally.
Reagovať

RE: Veru, nezaplatím za eset. Mne v robote nechcú platiť, nebudem ani ja vám. Nemám z čoho. reakcia na: To si radšej dám do počítača avira free antivirus a nie eset za 50€/2roky, nech skrachujú zdierači hnusní

22.10.2021 15:10
Veru, nezaplatím za eset. Mne v robote nechcú platiť, nebudem ani ja vám. Nemám z čoho. Dám si tam Linux a pokoj s kompom.
Reagovať

ujo? a nechcete prejsť na Linux? a on že hej a odvtedy mu nebolo treba eset :D reakcia na: ESET predstavuje nové verzie produktov pre domácnosti, ponuku rozširuje o platformu ESET HOME a kompatibilitu s procesorom ARM64

22.10.2021 13:10
ujo? a nechcete prejsť na Linux? a on že hej a odvtedy mu nebolo treba eset :D
Reagovať

RE: čuj a toten Linux to je zadarmo hej? A netreba tam antivírus hej? Len aktualizovať pravidelne? A to ako nainštalujem? reakcia na: ujo? a nechcete prejsť na Linux? a on že hej a odvtedy mu nebolo treba eset :D

22.10.2021 15:10
To na toten Linux mi treba toten Rufus, však? A potom stiahnem iso napríklad mx linux alebo mint, jaký chcem hej? A potom toten Rufus to nahrá na usb disk. A potom čo? Keď mám bootovateľný usb disk? Reštartnem toten počítač a šturím to do usb diery? Potom stláčam F2 alebo Del Del Del, aby ma vpustilo do biosu abo uefi? Potom nastavím s časti boot nech sa to štartne z usb kľúča pred mojím ssd diskom? A potom mi to naštartuje linux? A môžem si tam dať toten clam av zdarma nie? Aj na linux je antivírus clam av, však? Môžem sem tam preskenovať dokumenty a disky? No a keď sa to štartlo z toho usb disku, tak môžem kliknúť inštaluj a čo potom? Potom mi to pokazí tote windows partície ňe? Tak som sa ďalej ja dôchodkyňa dočítala, že ňevadí, že tote windows particie sa pokazia, vymažem ich a dám všade linux ext a potom môžem toten windows spustiť v linuxe cez tote quemu, wmware, či virtual box ňe? Ta idzem na to, inštalujem si linux podľa anglickej stránky, jak toti pišu v blogu americkom. Len neznam tory linux dobre bavi na mojom počitači? Všetci píšu, že pre začiatočníčku je dobrý Mint, ta dám tam toten. Drž mi paľce, ta ja stará sprostá, hádam si nedoseriem počítač.
Reagovať

tak musí to byť aj pre arm64, keďze apple má čipy M1 reakcia na: ESET predstavuje nové verzie produktov pre domácnosti, ponuku rozširuje o platformu ESET HOME a kompatibilitu s procesorom ARM64

21.10.2021 19:10
tak musí to byť aj pre arm64, keďze apple má čipy M1, lebo inak by nezarobili na sprostých amerických deťoch, čo si kupujú najdrahšie počítače
Reagovať

RE: opravím ťa: to sú sprosté anglické deti, čo si kupujú najdrahší mac s m1 procákom a potom im treba eset av reakcia na: tak musí to byť aj pre arm64, keďze apple má čipy M1

22.10.2021 13:10
opravím ťa: to sú sprosté anglické deti, čo si kupujú najdrahší mac s m1 procákom a potom im treba eset av

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať