ESET uvoľnil nástroj na šifrovanie celého disku na ochranu pred neoprávneným prístupom k údajom

Bezpečnosť
4

ESET vydal nový produkt ESET Full Disk Encryption. Riešenie je určené na ochranu pred neoprávneným prístupom k údajom uloženým na firemných počítačoch a laptopoch v prípade ich straty alebo krádeže. Produkt je k dispozícii ako doplnok v nedávno aktualizovaných konzolách vzdialenej správy ESET Cloud Administrator a ESET Security Management Center. Doplnok je určený pre počítače alebo laptopy s operačným systémom Windows.

Fyzická strata alebo krádež zariadení, ako sú mobilné telefóny a notebooky, predstavuje pre mnohé firmy závažný problém. Okrem zvýšených nákladov na náhradu týchto zariadení môže byť pre firmy oveľa vyšším rizikom únik firemných údajov. Európske nariadenie GDPR hovorí o značných pokutách v prípade úniku alebo nesprávneho narábania s osobnými údajmi, únik firemných dát však môže mať dopad aj na biznis kontinuitu, zabezpečenie a firemnú reputáciu.

Nové šifrovanie celého disku umožňuje firemným IT administrátorom vzdialene nasadiť, aktivovať a zašifrovať pripojené firemné počítače alebo laptopy pomocou jedného kliknutia, čím zabraňuje útočníkom v zneužívaní dát skopírovaných z týchto zariadení v prípade ich straty alebo krádeže. IT administrátori môžu toto riešenie nasadiť prostredníctvom on-premise alebo cloudových platforiem vzdialenej správy. Po nasadení môžu monitorovať a spravovať status dát uložených na firemných počítačoch alebo laptopoch z jedinej konzoly.

Tento program je k dispozícii ako doplnok k najnovším verziám ESET konzol pre vzdialenú správu – ESET Cloud Administrator 1.2 a ESET Security Management Center 7.1 – ktoré boli nedávno aktualizované tak, aby podporovali ESET Full Disk Encryption. Prieskum trhu uskutočnený firmou ESET na viac ako sto firmách ukázal, že 85 percent respondentov považuje šifrovanie celého disku za kľúčovú vlastnosť pri zvažovaní rôznych foriem šifrovania, ktoré sú k dispozícii na ochranu ich firiem. Okrem toho správa od spoločnosti IDC predpokladá, že do roku 2023 bude trh so šifrovaním celého disku rásť stabilne na úrovni 1,4 percenta ročne. 
 

 

ESET

Všetky autorove články
ESET Digital dáta ochrana bezpečnosť sukromie disk pocitac pamat Cloud

4 komentáre

?? reakcia na: ESET uvoľnil nástroj na šifrovanie celého disku na ochranu pred neoprávneným prístupom k údajom

19.11.2019 14:11
ako to ze nemate doveru v eset? fasisti... ;D
Reagovať

Kto by ešte e$etu veril? reakcia na: ESET uvoľnil nástroj na šifrovanie celého disku na ochranu pred neoprávneným prístupom k údajom

18.11.2019 19:11
Začínali po revolúcii ako slubná antivírová firma, ale už dávno sú ideovo aj fyzicky niekde úplne inde. Kto si váži súkromie a svoje dáta, ten sa im oblúkom vyhne. Smutné.
Reagovať

este reakcia na: ESET uvoľnil nástroj na šifrovanie celého disku na ochranu pred neoprávneným prístupom k údajom

18.11.2019 18:11
a kto ochrani pocitac pred esetom?
Reagovať

Eset reakcia na: ESET uvoľnil nástroj na šifrovanie celého disku na ochranu pred neoprávneným prístupom k údajom

18.11.2019 09:11
Takze k datam budu mat pritup len oni a cela americka vlada. Na truecrypt zatial nedam dopustit.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať