SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement SAMSUNG_072024 Advertisement

Američania strieľajú na doručovacie drony eshopu

Bezpečnosť
1

Američania mieria zbraňami na doručovacie drony spoločnosti Walmart, ktorá spolupracuje so startupom Wing pri doručovaní zásielok v ten istý deň. Nedávno istý muž z Floridy zostrelil dron spoločnosti Walmart pištoľou kalibru 9 mm, pričom tvrdil, že ho špehuje. Aj Dennis Winn, obyvateľ okresu Lake County, vystrelil na dron letiaci vo výške 75 stôp (asi 23 m). Zasiahol ho v strede a diera po guľke sa našla v oblasti nákladu, keď sa dron vrátil do neďalekého obchodu Walmart. 

Federálny úrad pre letectvo trestá akékoľvek výstrely na drony rovnako prísne ako paľbu na Boeing plný pasažierov. Streľba na akékoľvek lietadlo je trestný čin s odporúčaným trestom až 20 rokov väzenia. Napriek právnym dôsledkom je streľba na drony v USA bežná.

Spoločnosť Walmart chce rozšíriť svoj program doručovania tovaru pomocou dronov. Programy doručovania tovaru dronmi však zavádzajú aj iné spoločnosti, ako sú Amazon a Doordash. No vzhľadom na to, že 44 percent Američanov žije v domácnostiach, ktoré vlastnia zbrane, zostáva budúcnosť doručovania pomocou dronov neistá.

Zdroj: jalopnik.com.

Foto zdroj: depositphotos.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

haha reakcia na: Američania strieľajú na doručovacie drony eshopu

9.7.2024 18:07
ze palbu na Boeing. To je za veta... Ked strielas na lietadlo tak to musi byt Boeing inak to je v pohode...A uz vidim ako nejaka pistol dosiahne na Boeing, lol
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať