EU ceny mobilných širokopásmových pripojení v roku 2018 klesli. Ako je na tom Slovensko?

2

Výsledky novej štúdie ukazujú, že mobilné širokopásmové pripojenie bolo v roku 2018 výrazne lacnejšie ako v roku 2017 vo všetkých krajinách EÚ.

Najlacnejšie krajiny sú: Taliansko, Poľsko, Rakúsko, Francúzsko, Spojené kráľovstvo, Luxembursko a Fínsko. Medzi relatívne lacné krajiny sa zaraďujú Slovinsko, Lotyšsko, Estónsko, Litva, Rumunsko, Švédsko, Dánsko, Bulharsko, Nemecko a Španielsko.

Slovensko sa ocitlo medzi relatívne drahými krajinami spolu s Belgickom, Holandskom, Írskom, Chorvátskom, Maltou, Portugalskom, Maďarskom a Gréckom. Vyslovene drahé krajiny sú Česká republika a Cyprus.

Štúdia OECD zohľadňovala rôzne ponuky, zaradené do niekoľkých spotrebiteľských košov. Pritom Španielsko, Belgicko, Írsko, Maďarsko, Portugalsko, Grécko, Slovensko, Česká republika a Cyprus nemajú žiadnu ponuku, ktorá by patrila do lacného klastra.

Zdroj: ec.europa.eu.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
Slovensko peniaze Digital dáta internet smartfon hovor

2 komentáre

pro-panska drahota reakcia na: EU ceny mobilných širokopásmových pripojení v roku 2018 klesli. Ako je na tom Slovensko?

1.3.2019 12:03
No u nas napr. tcom zdvihol ceny vdsl,....pripojeni z 20 EUR na skoro 25EUR,...super,..ideme ku krajsim zajtrajskom vdaaka nasej a aj predchodzim vladam,..vsetko pre blaho nasich papalasov,...
Reagovať

RE: pro-panska drahota reakcia na: pro-panska drahota

5.3.2019 09:03
tcom je statna firma?
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať