SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement SAMSUNG_052022 Advertisement

Edge môže zobrazovať otvorené záložky vo vertikálnom bočnom paneli

0

Microsoft už skôr oznámil, že pracuje na používateľskom rozhraní s vertikálnym usporiadaním kariet (tabs) pre prehliadač Edge. Teraz je funkcia pripravená na obmedzené testovanie s niektorými používateľmi kanála Canary. Používateľské rozhranie s vertikálnymi kartami je prístupné cez malú ikonu naľavo od bežných kariet. Umiestnením kurzora myši na ikonu sa zobrazí text „prepnúť na vertikálne karty“ (switch to vertical tabs).

Po kliknutí na tlačidlo sa všetky vaše karty presunú na bočný panel vľavo od obsahu, ktorý sa dá kedykoľvek zbaliť a otvoriť. Zámerom je pomôcť používateľom, ktorí majú otvorených naraz veľa kariet. Orientácia v tradičnom horizontálnom rozložení môže byť v takomto prípade ťažká, pretože nie všetky karty sa zmestia na obrazovku.

Po otvorení vertikálnych kariet budete vždy v rolovateľnom rozhraní vidieť názvy stránok, ktoré ste otvorili. Experimentálna funkcia je dostupná v pokročilej konfigurácii na internej adrese edge://flags. Na stránke treba vyhľadať prepínač Vertical Tabs a prepnúť ho do stavu Enabled. Ak túto voľbu v zozname prepínačov nevidíte, skúste si nainštalovať menej stabilnú, ale novšiu verziu prehliadača.

Zdroj: windowscentral.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať