NICEBOY_112021 NICEBOY_112021 NICEBOY_112021

Eko fľaša na čistenie vody s filtrom, ktorý netreba už nikdy vymeniť

1

Tím dizajnérov z Webo Design Studio si položil otázku, či dokáže navrhnúť fľašu na vodu úplne bez plastov. Nemalo by však ísť o jednoduchú kovovú termosku alebo sklenú fľašu, ktorá by v konečnom dôsledku vyžadovala čističku vody s plastovými komponentmi. Ich fľaša MY Idra kombinuje skladovanie, filtráciu a dávkovanie priamo v jednej fľaši, takže ju stačí naplniť vodou z vodovodu a fľaša sa postará o zvyšok. Inovatívny porézny keramický filter vyčistí a mineralizuje vodu a každých 15 minút vám poskytne pohár/šálku čerstvej vody. Navyše filter vám vydrží navždy, nebudete ho musieť nikdy vyhodiť ani vymeniť.

Keramický gravitačný filter Claysilite dokáže filtrovať aj mineralizovať vodu. Materiál bol vyvinutý špeciálne pre Idru na odstránenie mikroplastov, baktérií, ťažkých kovov, znečisťujúcich látok, pesticídov a mnohých ďalších nečistôt. Ióny striebra obsiahnuté v Claysilite pomáhajú udržiavať ho dezinfikovaný a čistý, čím zaisťujú, že filter nikdy nebude treba vymeniť. Na vyčistenie ho stačí každý mesiac vložiť na 10 minút do vriacej vody. Spolu s filtrom sa dodáva aj perla Claysilite, drobná peleta, ktorá dokáže odstrániť 99 % chlóru z vody za menej ako sekundu.

Ďalšia inovácia fľaše MY Idra spočíva v schopnosti pozitívne ovplyvniť pitné zvyky používateľa. Šikovný dizajn fľaše vás povzbudzuje, aby ste pili viac vody a zostali dobre hydratovaní počas dňa. Otočný kovový krúžok okolo spodnej polovice fľaše vám umožní presne spočítať, koľko pohárov vody ste za deň vypili. Voda preteká cez filtre, pomocou gravitácie sa čistí a postupne naplní pohár. Po naplnení sa pohár oddelí od fľaše, čo vám umožní piť priamo z neho. Dodávka My Idra obsahuje 1000 ml fľašu z nehrdzavejúcej ocele s hliníkovým uzáverom, večný filtračný systém Claysilite a 240 ml sklený pohár naspodku.

Fľaša sa dodáva aj s 12 perlami Claysilite odstraňujúcimi chlór (každá perla vydrží mesiac). Dizajn fľaše je určený na dlhodobé používanie –prvky z nehrdzavejúcej ocele a sklený pohár sú vhodné do umývačky riadu, uzáver treba umývať ručne a filter pravidelne dezinfikovať vo vriacej vode. Perly Claysilite treba zlikvidovať po každých 100 litroch. Nehádžte ich však do odpadu, tím odporúča pridať použité perly do pôdy črepníkových rastlín. MY Idra sa začne dodávať v máji 2022 a prví prispievatelia ju v rámci kampane na Kickstarteri môžu získať za 149 dolárov.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Toto je ten Dikacit? Vraj môžeš vypiť vodu z kaluže s jednou tabletou Dikacit a nič sa ti nestane. Len obličku dáš za to. reakcia na: Eko fľaša na čistenie vody s filtrom, ktorý netreba už nikdy vymeniť

12.11.2021 17:11
Toto je ten Dikacit? Vraj môžeš vypiť vodu z kaluže s jednou tabletou Dikacit a nič sa ti nestane. Len tie obličky to odnesú.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať