SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement SAMSUNG_082023 Advertisement

Electrolux 600 Allergy / Praktický domáci pomocník

3

V poslednom čase sú tyčové akumulátorové vysávače u používateľov veľmi obľúbené, a to hlavne pre jednoduchú manipuláciu s nimi bez potreby naťahovania káblov a rozkladania príslušenstva. Pôvodne boli tieto vysávače koncipované predovšetkým na rýchle upratanie malého priestoru, ak sa vám niečo rozsypalo alebo ušpinilo. Technológie však postupujú, a tak sa neustále zvyšuje výdrž, výkon aj možnosti tejto kategórie. Jeden zo zaujímavých zástupcov je aj testovaný tyčový vysávač Electrolux 600 s typovým označením ES62HB25UV. Dostupný je vo viacerých zostavách, ktoré sa líšia dodávaným príslušenstvom. V tej testovanej nájdete samotný vysávač, nabíjaciu základňu, univerzálnu rotačnú kefu na rôzne povrchy, rotačnú hubicu BedProPowerUV+ na čistenie postelí a sedacích súprav a štyri druhy nadstavcov na operatívne čistenie v rôznych zákutiach a medzerách. Zatiaľ čo rotačné nadstavce sa používajú v celkovej zostave vysávača, centrálnu jednotku možno z rámu vybrať a tá slúži ako ručný akumulátorový vysávač so spomínanou štvoricou nadstavcov.  Hubica na rôzne povrchy má v spodnej časti elektricky poháňané rotačné kefy a vpredu LED svetlo, ktoré vám ukazuje nečistoty na podlahe. Valčeky používajú technológiu rýchleho uvoľňovania Quick Release a technológiu BrushRollClean na udržiavanie valčekov v čistote. Hore na rukoväti je dvojica ovládacích tlačidiel na zapnutie a vypnutie a na prepínanie medzi tromi úrovňami výkonu. Rotačná hubica BedProPower­UV+ je poháňaná vzduchom a dokáže z postelí odstrániť prachové častice s veľkosťou >1,0 µm. Ostatné štyri nadstavce slúžia na dočisťovanie ťažšie prístupných miest.

Vysávač využíva bezvreckovú technológiu s cyklónovým filtračným systémom a až s päťstupňovou filtráciou vzduchu. Systém podľa výrobcu odstráni až 99,9 % prachových častíc. Prevádzka je tichá a vďaka trom stupňom výkonu môžete vysávať pokojne aj v noci. Batéria vydrží v závislosti od nastaveného vysávacieho výkonu 15 – 40 minút vysávania. Jej plné nabitie trvá asi 4,5 hodiny.

S vysávačom sa dobre pracuje a jeho obsluha je veľmi jednoduchá. Oceňujem kvalitu vysávania, ale aj nízku hlučnosť pri práci. Po práci ho jednoducho postavíte na nabíjaciu základňu a tam počká do ďalšieho využitia, kým sa znova nabije. Nabíjanie indikuje trojica bielych LED na prednej strane. Vysýpanie zbernej nádoby je jednoduché a môžete ju, samozrejme, aj umývať.

PLUSY, MÍNUSY:

Nízka hlučnosť, príslušenstvo, obsluha, viacero nadstavcov
Nič podstatné

PARAMETRE:

• Electrolux 600 Allergy, prevádzkový čas 15 – 40 minút, systém odlučovania prachu multicyklónový, hlučnosť max. 79 dB, napájanie Li-ion akumulátor 25,2 V, hmotnosť čistá 4,33 kg

• Cena: 239 EUR

Zobrazit Galériu

René Hubinský

Všetky autorove články

3 komentáre

konkurencia reakcia na: Electrolux 600 Allergy / Praktický domáci pomocník

25.7.2023 13:07
www.aliexpress.sk Niečo podobné ?
Reagovať

kde? reakcia na: Electrolux 600 Allergy / Praktický domáci pomocník

14.7.2023 21:07
Za tuto cenu nie je nikde
Reagovať

kde? reakcia na: Electrolux 600 Allergy / Praktický domáci pomocník

14.7.2023 21:07
Za tuto cenu nie je nikde
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať