ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement ACER_november Advertisement

Elektrické Audi E-Tron GT s technológiami od Porsche bude mať výkon až 637 koní

Technológie
2

Nový elektromobil Audi E-Tron GT je založený na technológii vyvinutej pre Taycan, prvé elektrické vozidlo automobilky Porsche. E-Tron GT bude na jar uvedený na európsky trh a jeho cena sa bude začínať na sume 99 800 eur, špičková verzia RS bude stáť 138 200 eur. Za tieto peniaze získajú kupujúci najväčší výkon, aký doteraz Audi z elektromobilu dostalo. Štandardná verzia má mať výkon 350 kW alebo zhruba 470 koní, zatiaľ čo verzia RS sa môže pochváliť výkonom 440 kW alebo 590 koní.

V režime overboost potom tieto čísla vyskočia na 522 koní, respektíve 637 koní. Vďaka overboostu dokáže E-Tron GT dosiahnuť rýchlosť 100 km/h za 4,1 sekundy a verzia RS to zvládne za 3,3 sekundy. To nie sú zlé hodnoty pre auto s hmotnosťou okolo 2315 kg. Obidva modely dosahujú tento výkon dvojmotorovým pohonom všetkých kolies, o ktorý sa stará 93 kWh batéria (85 kWh využiteľnej energie). Batéria využíva 800-voltovú technológiu, ktorá umožňuje nielen vysoký výkon, ale aj rýchlejšie nabíjanie.

Po pripojení k vysokorýchlostnej nabíjacej sieti možno vozidlo iba za 5 minút dobiť na dojazd 100 kilometrov. Všetky tieto hodnoty sú rovnaké ako nastavenia pre Porsche Taycan. Podobne ako koncern Volkswagen zdieľa platformu MEB pre elektromobily všetkých svojich automobiliek, pohonné ústrojenstvo vyvinuté pre prvý elektromobil Porsche bolo sprístupnené spoločnosti Audi pre model GT. Audi tvrdí, že základný model E-Tron GT by mal mať na plný výkon dojazd viac ako 488 km (podľa WLTP).

Voliteľná možnosť sú svetlomety Audi Matrix LED s komplexným zrkadlovým systémom, ktorý dokáže tvarovať svetlo veľmi špecifickými spôsobmi.  Na želanie je k dispozícii aj heads-up displej, ktorý dokáže premietať informácie na čelné sklo, pohon všetkých kolies, zvukový systém Bang & Olufsen. Drahší model RS obsahuje niektoré z týchto prvkov, ale aj jeho cena sa môže zvýšiť, ak sa kupujúci rozhodne pre strechu vystuženú uhlíkovými vláknami namiesto štandardnej sklenej, izolačné sklá bočného a zadného okna či masážne sedadlá.

Oba modely E-Tron GT sú vybavené dvoma displejmi - 12,3-palcovým digitálnym na údaje a 10,1-palcovým dotykovým displejom združeným s najnovšou verziou informačno-zábavného systému Audi. Nechýba tu čip LTE Advanced na integrované pripojenie Wi-Fi, navigácia s mapami Here, sprievodná aplikácia pre smartfón na ovládanie zámkov dverí a ďalších funkcií a bezdrôtové CarPlay a Android Auto. 

Audi predalo už desaťtisíce SUV e-Tron a Sportbacks, svojich prvých elektrických modelov, no ďalšie možnosti, ktoré ponúka technológia od Porsche, by mohli automobilke pomôcť prilákať kupcov luxusných automobilov.

Zdroj: theverge.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

2 komentáre

A neni to malo ? reakcia na: Audio odhalilo vysokovýkonný elektrický sedan E-Tron GT

11.2.2021 14:02
Mam 1200 m do roboty, stvorprudovka. Takze dupnut sa da.
Stovku s tymto Audi dosiahnem za necelych 46 metrov a potom budem este 41 sekund pocuvat Bang&Olufsen a svietit Matrix LED, kym budem pred officom ?
No tak na take auto sa mozem viete co. Zastavku trolejbusu mam rovno pod domom.
Reagovať

RE: A neni to malo ? reakcia na: A neni to malo ?

12.2.2021 17:02
tebe iste treba kolobežku s vodíkovou pastou
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať