SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 SAMSUNG_07 Advertisement

Elektrické lietadlo má v porovnaní s klasickým o 80 % nižšie prevádzkové náklady

Technológie
5

Lietadlo eFlyer 800 spoločnosti Bye Aerospace má dva turbovrtuľové motory poháňané elektrickými článkami, dosiahne maximálnu rýchlosť 592 km/h, má dolet 925 km a nulové emisie, jeho prevádzkový strop je 10 km. Odvezie osem ľudí vrátane jedného alebo dvoch pilotov. Je to tretí model v zostave elektrických lietadiel od tejto leteckej spoločnosti z Denveru, ale prvý s dvoma motormi. Dvojmiestny model eFlyer 2 na profesionálny letecký výcvik bol vyvinutý pri štarte spoločnosti v roku 2014. Nasledoval ho štvormiestny letecký taxík eFlyer 4. Oba modely získali už viac ako 360 objednávok.

eFlyer 800 je odpoveď spoločnosti Bye na rastúci dopyt po čisto elektrických lietadlách, ktoré umožňujú miestne a regionálne lety, ale pri podstatne nižších (asi na úrovni jednej pätiny) prevádzkových nákladoch ako tradičné lietadlá na fosílne palivá. Spoločnosť počíta s vysokou motorickou a aerodynamickou účinnosťou, ktorá bude podľa nej dvakrát vyššia ako pri tradičnom turbovrtuľovom lietadle. Očakáva sa, že táto úroveň výkonu sa prejaví v 80-percentnej úspore prevádzkových nákladov.

Predplatné NEXTECH 2021

Dokazuje to aj model eFlyer 2, ktorý má hodinové prevádzkové náklady 23 dolárov v porovnaní s 110 dolármi pri porovnateľnom turbovrtuľovom lietadle. Túto pozoruhodnú hospodárnosť a výkon umožňuje podľa Bye elektrický pohonný systém a pokročilá technológia batériových článkov, ktorá vedie k výrazne vyššej hustote energie. Štandardné bezpečnostné prvky zahŕňajú záchranný padák pre celé lietadlo, dva motory namontované na krídle a dvojité redundantné vinutie motora.

Kabína modelu eFlyer 800 je porovnateľná s inými dvojmotorovými turbovrtuľovými lietadlami tejto triedy. Vďaka dvom motorom a vysokému prevádzkovému stropu sa môže držať nad oblasťou s nepriaznivým počasím. Lietadlo je určené nielen na súkromné ​​použitie, ale dá sa využiť aj ako letecký taxík alebo na charterové služby. Cena zatiaľ nebola oznámená.

Zdroj: robbreport.com.

Redakcia

Všetky autorove články

5 komentárov

scam, fake info reakcia na: Elektrické lietadlo má v porovnaní s klasickým o 80 % nižšie prevádzkové náklady

29.4.2021 15:04
scam
Reagovať

Elektrické lietadlo... reakcia na: Elektrické lietadlo má v porovnaní s klasickým o 80 % nižšie prevádzkové náklady

29.4.2021 08:04
... má turbovrtuľové motory..??? Zrejme v turbíne spaľuje elektrinu namiesto leteckého benzínu... :)
Reagovať

RE: Elektrické lietadlo... reakcia na: Elektrické lietadlo...

29.4.2021 09:04
nevedia aky je turbovrtulovy motor ...
Reagovať

RE: RE: Elektrické lietadlo... reakcia na: RE: Elektrické lietadlo...

29.4.2021 14:04
sak im dajte aspon link na obrazok, leporelo by vsokokvalifikovany pisalkovia (volajme ich debiliani) zvladnut mohli https://sk.wikipedia.org/wiki/Turbovrtu%C4%BEov%C3%BD_motor#/media/S%C3%BAbor:Turboprop_operation-en.svg

Reagovať

by ma zaujimalo reakcia na: Elektrické lietadlo má v porovnaní s klasickým o 80 % nižšie prevádzkové náklady

29.4.2021 01:04
ci existuje ine dopravne regionalne lietato co dokaze prepracit az 8 pasazierov naraz :)
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať