TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Elektrický surf Awake s extrémnym zrýchlením aj rýchlosťou

Technológie
1

Švédska spoločnosť Awake vyrábajúca elektrické surfy si už niekoľko rokov užíva elitné postavenie vo svojom odvetví. Teraz prichádza s ďalšou novinkou Awake RÄVIK S 22, ktorá posúva ďalej hranice toho, čo dokážu elektronické surfy. Awake nazýva novú dosku „ešte dokonalejšou verziou nášho pôvodného RÄVIK S“, čo je elektrický surf, ktorý debutoval v roku 2020.

RÄVIK S 22 si zachováva veľa zo základov pôvodnej dosky, napr. trup v tvare písmena W, systém lineárnych dýz a lítiových batérií Awake. No zvyšok bol prerobený na získanie väčšieho výkonu, väčšieho ťahu a vôbec lepšieho zážitku zo surfovania. Doska dosahuje maximálnu rýchlosť 57 km/h a dosiahne ju v mihu oka – zrýchlenie na 50 km/h trvá len štyri sekundy. Takéto zrýchlenie a maximálna rýchlosť však niečo stoja a daňou je pomerne krátky čas jazdy.

SAMSUNG_112022_M Advertisement

Na výber sú dve možnosti batérie: štandardná, ktorá ponúka 15 – 20 minút jazdy, alebo batéria XR, ktorá tento čas dokáže viac ako zdvojnásobiť na 20 – 45 minút. Nabíjanie trvá 80 minút. Surfy Awake patria k špičke, a preto sú ich ceny vysoké. RÄVIK S 22 stojí 12 900 eur so štandardnou batériou alebo o 3000 eur viac, ak chcete batériu s dlhšou výdržou. V skutočnosti však tieto ceny za posledných pár rokov výrazne klesli. Pred štyrmi rokmi stáli surfy Awake 18 900 eur.

Zdroj: electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

dfvd reakcia na: Elektrický surf Awake s extrémnym zrýchlením aj rýchlosťou

11.2.2022 20:02
Sexy hracka... Vhodne asi i na cestovani po Dunaji, ked je v blave zapcha na ceste...
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať