SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Elektrobicykel s najvyšším pomerom výkonu a hmotnosti na svete

Technológie
0

Spoločnosť na výrobu elektrických bicyklov Optibike so sídlom v Colorade má nový vysokovýkonný elektromotor, o ktorom hovorí, že je lepší ako hociktorý iný motor pre elektrobicykle v danej kategórii. Motor sa nazýva Optibike Powerstorm MBB (Motorized Bottom Bracket). Podobne ako mnohé iné motory so stredovým pohonom sa montuje na typické miesto spodného držiaka na bicykli, priamo tam, kde sa kľuky pedálov stretávajú s rámom.

Motor s hmotnosťou 4 kg interpretuje vstupy z pedálov jazdca a poskytuje mu podstatne väčšiu pomoc pri zdolávaní náročných terénnych prekážok. Udávaný maximálny výkon Optibike MBB je 2500 W. Dokonca aj trvalý výkon 1,75 kW je na trhu elektrobicyklov špičkový. Možno ešte dôležitejšie ako samotný hrubý výkon je tvrdenie, že motor zabraňuje aj problémom s prehrievaním. Spoločnosť uvádza, že dokáže udržať nepretržitý odber energie 1750 W pri stúpaní do strmých kopcov v horúcom počasí bez prehriatia.

Predplatné NEXTECH 2021

Batéria na elektrickom bicykli Optibike R22 má kapacitu až 3,26 kWh. To je približne 5-krát viac, než má priemerný e-bajk. Každý MBB sa montuje lokálne v závode Optibike v Colorade, kde sú kryt, vnútorné časti a prevody vyrobené z masívneho hliníka 6061. Motor a prevodovka nepoužívajú žiadne odliatky, čím sa zvyšuje celková pevnosť.

Bicykle ako Optibike R22 krotia krútiaci moment motora 190 Nm pomocou vnútorného prevodu Rohloff Speed 500 so 14 prevodovými stupňami. V najvyššom prevodovom stupni ponúka kombinácia bicykla a motora maximálnu rýchlosť 58 km/h, čo z modelu R22 robí podľa amerických zákonov elektrobicykel určený len do terénu. V mnohých prípadoch majú e-bicykle s vysokovýkonnými motormi obmedzovače, ktoré umožňujú jazdcom znížiť výkon na zákonné limity stanovené na použitie na ceste.

Zdroj: electrek.co.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať