PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Elon Musk: Pod Las Vegas budú jazdiť autá Tesla Model 3 rýchlosťou 240 km/h

Technológie
0

Elon Musk prvýkrát ukázal, ako bude vyzerať kompletná a funkčná stanica pripravovaného podzemného dopravného systému, na ktorom pracuje jeho spoločnosť Boring Company. Na Twitteri zverejnil vizualizáciu stanice v Las Vegas a pridal k nej iba poznámku: „Coming soon.“ Napriek netradičnej forme cestovania vyzerá stanica dosť bežne. Ide však iba o render a veľa vecí sa ešte môže zmeniť, kým stavbári ukončia svoju prácu.

Pri pohľade z eskalátora vidno dole niekoľko zaparkovaných elektrických vozidiel Tesla Model 3. Je to jedno z plánovaných vozidiel, ktoré bez šoférov dopravia ľudí z jedného konca konferenčného centra v Las Vegas na druhý. Veľká obrazovka vpredu označuje odchod vozidiel, pričom každé z nich má priradené číslo, podľa ktorého možno určiť, na ktoré miesto v kongresovom centre majú namierené.

Elektromobily Tesla Model 3 nie sú práve „autonómne“, jazdu bez vodiča umožňujú špeciálne valčeky, tzv. tracking wheels, na ktoré sa umiestni vozidlo, aby ho udržali v jazdnom pruhu konkrétneho tunela. Zrýchľovanie a brzdenie sú riadené palubným softvérom, pričom rýchlosť vozidla je okolo 240 km/h. Oba tunely konferenčného centra boli dokončené v máji.

Prechádzka z jednej strany centra na druhú trvá asi 15 minút, ale nový dopravný systém Boring Company by ju mal skrátiť asi na dve minúty. Nie je jasné, ako sa do projektu zasadí 12-miestny mikrobus na prepravu cestujúcich, ktorý sa spomínal v predchádzajúcich správach. Systém mal byť skompletizovaný na CES 2021, ale pre pandémiu koronavírusu sa veľké podujatia zdajú úplne nemožné. Nevedno, či boli plány z dôvodu pandémie aktualizované.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
doprava Tesla auto softver elektromobil

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať