SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement SAMSUNG_022024C Advertisement

Epson EcoTank 3560 / Úsporná multifunkcia s dopĺňaním atramentov

0

Atramentová farebná tlačiareň kombinovaná so skenerom je primárne určená pre domácich používateľov, home office, prípadne živnostníkov. Prívlastok EcoTank prezrádza, že tlačiareň umožňuje dopĺňanie atramentu, čo v praxi znamená veľmi nízke náklady na tlač. Dopĺňanie atramentov je oveľa ekonomickejšia a ekologickejšia metóda než vymieňanie kaziet pre jednotlivé farby. Platíte totiž len za atrament, a nie za kazety, ktoré obsahujú viac alebo menej zložitý mechanizmus na dodávanie atramentu do tlačovej hlavy. Priesvitné nádobky za okienkami telesa zásobníkov na tonery umiestneného vpravo dole umožňujú letmým pohľadom skontrolovať hladiny v jednotlivých zásobníkoch.

SAMSUNG 042024 Advertisement

Tlačiareň sa ovláda pomocou dotykového displeja s uhlopriečkou 6,1 cm. Môžete ju pripojiť k počítaču cez USB, k sieti cez eternetový kábel alebo Wi-Fi, a to vrátane Wi-Fi Direct. Pre mobilnú tlač sú podporované technológie Epson Connect a Apple AirPrint.

 

Štyri zásobníky na azúrový, purpurový, žltý a čierny atrament avizujú farebný model CMYK. Absencia zásobníkov na doplnkové farby prezrádza, že nejde o typickú fototlačiareň, napriek tomu farebné obrázky a obchodná grafika sa vytlačia v dobrej kvalite. Naplnenie zásobníkov pri novej tlačiarni alebo dopĺňanie atramentu je otázkou jednej či dvoch minút. Stačí nadvihnúť samostatný kryt uzáverov zásobníkov, postupne ich otvárať a dopĺňať príslušný atrament. Vďaka konštrukcii uzáverov zvládne dopĺňanie atramentov skutočne každý a pokojne tak môže urobiť aj v bielej košeli bez rizika ušpinenia rúk. Výrobca s tlačiarňou dodáva súpravu, ktorá obsahuje tri 65 ml fľaštičky s atramentmi farieb CMY (Cyan, Magenta, Yellow) a dve takisto 65 ml fľaštičky (K) s čiernym atramentom.

Odporúčaná metóda na inicializáciu tlačiarne je aplikácia Epson Smart Panel. Tá vás prevedie procesom napĺňania zásobníkov s atramentmi aj pripojením k sieti Wi-Fi. Celý proces trvá približne 15 minút, z toho manuálne napĺňanie asi 4 minúty a 11 minút trvá proces inicializácie atramentov. Počas neho aplikácia využije čas na konfiguráciu pripojenia Wi-Fi.

Zásobník na papier sa plní zozadu zhora a má kapacitu 30 listov formátu A4. Rýchlosť tlače na bežný kancelársky papier je 15 strán za minútu čiernobielo alebo 8 strán farebne. Výtlačky sú vďaka rýchlo schnúcemu pigmentovému atramentu odolné proti rozmazaniu. Výťažnosť z jednej súpravy atramentov by mala byť 6600 výtlačkov čiernobielo alebo 5900 výtlačkov farebne. Cena súpravy štyroch atramentov je 24,90 eura. Atramenty môžete kupovať aj jednotlivo, cena jednej 65 ml fľaštičky je 6,90 eura. Z toho vyplývajú náklady na jednu farebnú stranu 24,90 € / 5900 strán = 0,4 centa. Inak povedané, za 1 euro vytlačíte 237 strán. To je kalkulácia podľa údajov výrobcu, reálne náklady budú závisieť od úrovne pokrytia výtlačkov, aj tak sú však veľmi nízke. Samozrejme, tlačiareň má niektoré drobné nevýhody vyplývajúce z princípu atramentovej tlače. Ak tlačíte len príležitostne a tlačiareň vypnete, odčerpá sa z tlačovej hlavy atrament, ktorý by tam časom zaschol a tlačiareň znefunkčnil, ale vzhľadom na lacný atrament to vôbec neprekáža.

Kvalita tlače závisí aj od papiera. Môžete použiť papier gramáže 64 g/m² - 300 g/m² Obchodná grafika, ako sú grafy či produktové listy, je kvalitne vytlačená aj na bežnom kancelárskom papieri.

PLUSY, MÍNUSY:

+ Nízke náklady na tlač, ovládanie z mobilnej aplikácie, kvalita výtlačkov aj na bežnom papieri
- Nič podstatné

PARAMETRE:

• Tlač: farebná, atramentová; tlačová hlava PrecisionCore, 400 dýz čierna, 128 na každú farbu; rýchlosť tlače podľa ISO: 15 strán/min čiernobiela, 8 strán/min farebne; rozlíšenie tlače: max. 4800 × 1200 dpi; skener 1200 × 2400 dpi; rozmery: 375 × 347 × 179 mm, hmotnosť: 4,3 kg

• Cena: 269 EUR

HODNOTENIE: 9/10

Zobrazit Galériu

Ľuboslav Lacko

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať