ANTIK_2024 ANTIK_2024 ANTIK_2024

Ework prináša do výberu talentov dlhoročné skúsenosti a škandinávsku precíznosť

0

Talentovaný zamestnanec je kľúčom pre úspech firmy. O prístupe Ework Group, špecialistu v oblasti získavania talentov, sme sa rozprávali s Katarzynou Milewskou, Managing Director Ework Group Slovensko a Poľsko. V rozhovore hovorí aj o bohatej 25-ročnej histórii a unikátnou schopnosťou spájať špičkových profesionálov s firmami, ktoré hľadajú špecializované zručnosti.

 

V čom je slovenský pracovný trh pre vás zaujímavý?

Slovensko zažíva dynamický rozvoj v oblastiach informačných a komunikačných technológií, automobilového priemyslu a telekomunikácií. Na pracovnom trhu preto stúpa dopyt po expertoch so špecifickými znalosťami naprieč odvetviami. V expertíze spoločnosti Ework je hlboko zakorenený jej škandinávsky odkaz s dôrazom na precíznosť. Otvorenie novej pobočky na Slovensku považuje Ework za strategický krok nielen kvôli centrálnej polohe krajiny, ale aj jej rastúcemu hospodárskemu potenciálu. Slovensko je zároveň kľúčovým centrom výroby, výskumu a vývoja v automobilovom priemysle, ktoré z neho robí atraktívnu lokalitu rovnako pre firmy, ako aj pre nové talenty.

Získavanie špičkových pracovníkov je náročný proces, akým spôsobom sa osvedčil vám?

Kľúčovým prvkom našej stratégie je porozumenie konkrétnym potrebám každého klienta. Či už ide o jedného experta pre projekt s úzkou špecializáciou, alebo o rýchle rozšírenie celého tímu, náš prístup je precízne ušitý klientom na mieru. Experti Ework do detailu rozumejú špecifikám slovenského trhu, a preto efektívne nachádzajú pracovné pozície pre odborníkov, ktoré zodpovedajú ich znalostiam, skúsenostiam a posilňujú ich kariérne ambície.

Akú pridanú hodnotu ponúkate svojím klientom?

Firmám dokážeme zabezpečiť expertov, ktorých je náročné nájsť na pracovnom trhu, a to na plný aj čiastočný úväzok. Na druhej strane, záujemcom o prácu sprostredkujeme pracovné príležitosti podľa ich preferencií. Či už vyhľadávajú trvalý home office, alebo chcú pracovať z kancelárie, vieme im pomôcť začať spoluprácu s najdynamickejšími spoločnosťami na Slovensku.

Viete umiestniť slovenské talenty na pracovné trhy aj mimo územia SR?

Nová pobočka spoločnosti Ework bude na Slovensku spolupracovať s Centrom vzdialeného získavania zdrojov Ework v Poľsku. Medzinárodná sieť ponúka bohaté možnosti, ako zabezpečiť profesionálov so špecifickými znalosťami na diaľku. Okrem toho Ework na Slovensku zriadi nearshoring centrum, ktoré bude zamerané na získavanie talentov v strednej Európe.

Aké typy projektov a v ktorých odvetviach ponúkate?

Ide o širokú škálu projektov, pričom kľúčovú pre nás dve odvetvia - telekomunikácie a automobilový priemysel. V telekome by som vyzdvihla projekty súvisiace s vývojom softvéru, implementáciou cloudových riešení a integráciou pokročilých cloudových technológií. V automobilovom priemysle sa zameriavame na procesné inžinierstvo. Naše projekty zahŕňajú aj inžinierske úlohy, ako napríklad vývoj systémov na podporu výroby (PINT) a inovatívne riešenia pre budúcnosť automobilového priemyslu. Vďaka našim rozsiahlym odborným znalostiam a skúsenostiam poskytujeme komplexné riešenia, ktoré podporujú rast našich klientov v týchto kľúčových trhových odvetviach.

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať