SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement SAMSUNG_022024A Advertisement

FOTO SLOVAKIA 2019

Tlačové správy
0

V tomto roku otvára svoje brány 8. ročník najväčšieho fotografického podujatia na Slovensku - FOTO SLOVAKIA 2019. Podujatie, ktoré už tradične spája výstavu so sprievodným programom. Rovnako ako minulý rok ho zastreší historická Stará tržnica. A čo vás čaká?

Program bude opäť rozdelený do dvoch blokov. Hlavný program bude prebiehať na veľkom pódiu, ďalšie prednášky a ukážky budú v otvorenom ateliéri FOMEI, doplnkový program bude na poschodí Starej tržnice.

Po minuloročnom úspechu budú v programe aj workshopy. S lektormi značky SONY a Olympus si budete môcť vyskúšať nové fotoaparáty a objektívy a pritom sa aj niečo naučiť. V priestoroch tržnice budú prebiehať workshopy portrétnej fotografie, aktu a street fotografie. 

Na poschodí si návštevníci budú môcť pozrieť výstavy fotografií Martina Ričányho - 365 tvárí Piešťan,  Richarda Petrecha a Pavla Nováka - "Slovensko pod hviezdami" a Kataríny Liškovej, ktorá predstaví 3 svoje posledné projekty z 3 kontinentov na "A" - Amerika, Afrika a Ázia. 

V hlavnom programovom bloku sa predstavia známi slovenskí fotografi a odborníci na fotografiu ako Ivan Čaniga (MQEP), Ján Štovka (MQEP), Vlado Bača, Ľubo Stacho a známi český fotograf Adolf Zika. Zaujímavé rozprávanie
spojené s premietaním pripravila skúsená cestovateľka, sprievodkyňa a fotografka Katarína Lišková /BUBO/.

Tým však s prednáškami nekončíme. V druhom bloku prednášok sa predstavia fotografi Tomáš Machara, Erik Tomašák, šéfredaktor ePhoto.sk Karol Srnec a iní. Táto časť bude venovaná praktickému využitiu fototechniky. Okrem toho bude prezentovaný nový revolučný spôsob nastavovania fotografických monitorov EIZO pre fotografické editory.

Počas celého podujatia bude k dispozícii otvorený ateliér, zariadený zábleskovými aj trvalými svetlami FOMEI. Nebudú chýbať modelky v historických kostýmoch zo štúdia Elijana a skupiny Fringia.

Čo by to bolo za podujatie pre fotografov, keby na ňom neboli aj stánky výrobcov techniky a firiem ponúkajúcich služby v oblasti fotografie?  Nielen novinky predstavia Nikon, Canon, Fujifilm, Sony, Eizo, Fomei, Peak Design a ďalší.

Organizátorom podujatia je najväčší fotografický portál na Slovensku - ePhoto.sk. Viac informácií, vrátane kompletného programu, nájdete na stránke www.fotoslovakia.sk. Sledujte nás aj na Facebooku .

Miesto: Stará Tržnica, Nám. SNP, Bratislava

Dátum a čas: 27. október 2019, 9.00 - 18.00 hod.

Vstupné: 5€

FotoSlovakia

Všetky autorove články
fotoslovakia fotografia podujatie vystava atelier

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať