SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement SAMSUNG_032023 Advertisement

Farma budúcnosti sa zmestí aj do prepravného kontajnera

Technológie
0

Tradičné poľnohospodárske metódy by mohli byť z dlhodobého hľadiska problematické. Pritom nejde len o otázku priestoru, ale aj udržateľnosti. Súčasné poľnohospodárske techniky škodia nášmu životnému prostrediu, preto musíme vyriešiť niektoré problémy. Časť riešenia možno ponúka The Cube – modulárna inteligentná farma navrhnutá na vybudovanie v mestských oblastiach a umiestnená v kontajneri.

Kontajnery sa dajú uložiť horizontálne i vertikálne a potenciálne môžu obsahovať desiatky či stovky Cubes v akejkoľvek konfigurácii, ktoré možno spojiť do jedného obrovského poľnohospodárskeho systému, schopného dopestovať tony plodín. Mohli by sme tak priniesť udržateľné, efektívne a celoročné poľnohospodárstvo do oblastí, kde bolo obrábanie pôdy nemysliteľné. Srdcom farmy Cube je automatizovaný operačný systém známy ako Cube OS.

Predplatné NEXTECH 2023

Systém prijíma údaje zo senzorov v každej farme, pričom meria hodnoty ako vlhkosť, ph vody, teplotu, oxid uhličitý, teda všetko, čo treba na pestovanie zdravej rastliny. A každú z týchto premenných možno zlepšiť a optimalizovať v závislosti od rastlín, ktoré pestujete. Spoločnosť N.Thing, ktorá stojí za Cube, už nadviazala partnerstvo s najväčším kórejským reťazcom supermarketov na dodávku zeleniny. Minulý rok uviedla do prevádzky farmu v Spojených arabských emirátoch, kde sa letné teploty pravidelne šplhajú nad 38 °C. N.Thing plánuje expandovať aj do ďalších krajín.

Zdroj: cnet.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať