Firmy by sa mali pripraviť na veľké zmeny v balíku Microsoft Office

0

Microsoft nedávno podrobne opísal rôzne väčšie zmeny prichádzajúce do používateľského rozhrania balíka Office. Spoločnosť uviedla, že chce svoje úsilie zamerať na jednoduchosť a uľahčiť ľuďom používanie aplikácií Word, Excel a ďalších významných nástrojov produktivity. Chystá sa preskúmať možnosť adaptívnych príkazov – umožní používateľom presunúť zjednodušený panel s nástrojmi po obrazovke kamkoľvek, kde to bude pre nich najužitočnejšie.

Táto mini nástrojová lišta by mala obsahovať iba relevantné funkcie a skryť tie, ktoré v závislosti od kontextu nie sú potrebné. Malo by sa tak šetriť miesto a odstrániť zbytočné rozptyľovanie. Môže to byť dobré, ale Microsoft sa už mohol v prvých rokoch tohto storočia presvedčiť o tom, že používatelia sa môžu postaviť proti dramatickým zmenám dizajnu. Mnoho podnikových používateľov sa vtedy rozhodlo neimplementovať operačný systém Vista vo svojich kanceláriách. Čoskoro potom Microsoft ustúpil smerom k tradičnejšiemu dizajnu Windows a odvtedy sa ho pridŕža.

V prepracovanom balíku Office spoločnosť plánuje platformu, ktorá zvyčajné rozhranie s pásom kariet (ribbon) nahradí nástrojovou lištou, ktorá poskytuje kontextové príkazy. Takisto chce zjednotiť používateľskú skúsenosť s Office na mobilných zariadeniach a stolových počítačoch. Niektoré aktualizácie môžu byť sprístupnené už v budúcom roku.

Pre používateľa, ktorý sa pri vykonávaní niektorých úloh už roky spolieha na Office, môže byť prechod na nové rozhranie náročný. Zistenie, že nástroje, ktoré používa najčastejšie, sa nenachádzajú na rovnakých miestach, kde boli predtým, mu môžu spôsobiť problém. Firmy by tak mohli vážne uvažovať o nenasadení Office, keď sa objavia nové aktualizácie. Prepracovaný kancelársky balík by im totiž mohol robiť ťažkosti, ktoré by ovplyvnili výkonnosť spoločnosti.

Zdroj: inc.com.

Redakcia

Všetky autorove články
Microsoft Office

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať