SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement SAMSUNG_022024B Advertisement

Fitnes modelka vytvorená umelou inteligenciou zarába tisíce dolárov mesačne

Technológie
0

Aitana Lopez alias Fit Aitana je na Instagrame len štyri mesiace, ale už má viac ako 110 000 sledovateľov a mesačne generuje viac ako 4000 eur. A pritom ani neexistuje. Virtuálne modelky sú tu už niekoľko rokov a s príchodom umelej inteligencie sa stali realistickejšími a populárnejšími. Jednou z výrazných predstaviteliek novej vlny digitálnych influencerov vytvorených umelou inteligenciou je Aitana, ružovovlasá modelka z Barcelony, ktorej sa za niekoľko mesiacov podarilo získať viac ako 100-tisíc sledovateľov.

Zverejňuje len svoje fotografie, pretože pri videu by jej digitálna podoba pravdepodobne bola príliš nápadná, ale každá jej fotografia zbiera desaťtisíce lajkov a stovky komentárov. Jej popularita sa pretavila do stabilného mesačného príjmu pre jej tvorcov, ktorí tvrdia, že mesačne generuje viac ako 4000 eur. Aitana Lopez je produktom komunikačnej agentúry The Clueless so sídlom v Barcelone, ktorej vedenie sa rozhodlo investovať do virtuálnych modeliek pre vysoké náklady spojené s používaním skutočných modeliek (cestovné náklady, ubytovanie).

VEĽKÁ SÚŤAŽ PRE PREDPLATITEĽOV

Na druhej strane Aitana môže byť kdekoľvek a kedykoľvek, a hoci náklady na jej vytvorenie boli vysoké, už začala zarábať. Spoločnosť Clueless predáva svoje služby na vlastnej webovej stránke, pričom umožňuje klientom používať jej modely vytvorené umelou inteligenciou na marketingové účely a Aitana je zrejme veľkým hitom. Nielenže je atraktívna, ale agentúra sa postarala o to, aby jej vzhľad, módny štýl a osobnosť zodpovedali dnešným online trendom, čím jej zabezpečila popularitu na platformách sociálnych sietí, ako je Instagram.

Jedna z vecí, ktoré Aitanu odlišujú od všetkých ostatných modeliek vytvorených umelou inteligenciou, ktoré v poslednom čase zaplavujú sociálne siete, je jej vzhľad podobný ľudskému. Niektoré platformy s umelou inteligenciou dokážu vychrliť úžasné ľudské modelky, ale problémom je, že väčšina z nich vyzerá príliš bezchybne, čo tak trochu prezrádza, že ide o digitálne výtvory. Spoločnosť Clueless si skutočne dáva záležať na tom, aby Aitane pridala aj fyzické nedostatky.

Niekedy sú to vrásky, inokedy vyzerá, akoby si neučesala vlasy, a to všetko preto, aby pôsobila ľudskejšie. Aitana Lopez je len jedna z niekoľkých virtuálnych modeliek vytvorených spoločnosťou The Clueless. Agentúra verí, že AI bude v budúcnosti zohrávať obrovskú úlohu v modelingu a tvorbe obsahu, pretože ponúka takú úroveň špecializácie, akú s ľudskými modelmi jednoducho nemožno dosiahnuť. Značky tak môžu mať k dispozícii dokonalé modely prispôsobené špeciálne ich potrebám a špecifikáciám.

Zdroj: odditycentral.com.

Redakcia

Všetky autorove články

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať