SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement SAMSUNG 072024 Advertisement

Fotoaparáty Panasonic získali prestížne ceny TIPA Awards za rok 2017

Tlačové správy
0

Spoločnosť Panasonic dnes oznámila, že získala tri prestížne ceny združenia Technical Image Press Association (TIPA) za rok 2017. Ceny TIPA patria k najvýznamnejším oceneniam za fotografickú techniku ​​na svete. Fotoaparát Panasonic LUMIX DMC-GH5 získal cenu v kategórii Najlepší profesionálny prístroj pre fotografovanie aj videozáznamy, Panasonic LUMIX DMC-FZ82 bol vyhlásený za najlepší ultrazoom. Objektív LUMIX G X VARIO 12-35 mm f2,8 II ASPH. / POWER O.I.S potom zvíťazil v kategórii štandardných zoomových objektívov pre systémové kompakty.

Najlepší profesionálny prístroj pre fotografovanie aj videozáznamy: LUMIX DC-GH5
Aktuálne vlajková loď medzi systémovými kompaktmi radu LUMIX G získala titul pre najlepší profesionálny prístroj pre fotografovanie aj videozáznamy. Špičkový fotoaparát je určený nielen pre autorov tradičných snímok, ale predovšetkým pre nadšených milovníkov videa, vrátane profesionálnych filmárov. Medzi hlavné prednosti patrí podpora ultravysokého rozlíšenia 4K pri frekvencii 60p / 50p, prípadne schopnosť natáčať v internom formáte 4: 2: 2/10-bit. Tento systém práce s farbami sa využíva práve v profesionálnej filmárskej práci, výsledkom je presnejšie a vernejšie farebné podanie. 1

Člen poroty TIPA komentoval udelenie ceny slovami: "Malý a ľahký model Panasonic GH5 patrí do triedy Micro 4/3. Má konštrukciu odolnú voči vplyvom počasia a snímač Live MOS s rozlíšením 20,3 MPix. Vďaka vyspelému spracovaniu digitálneho signálu a dômyselnému systému chladenia zvláda natáčať a spracovať videozáznam v štandarde 4: 2: 2 10-bit. Výsledné súbory je možné uložiť v rade digitálnych formátov, napr. AVCHD, MP4 alebo MOV. Panasonic LUMIX GH5 navyše ponúka unikátnu funkciu 6K Photo, umožňujúcu ukladať jednotlivé okienka videozáznamu v rozlíšení 6K ako snímky s 18 megapixelmi (s pomerom strán 4: 3 alebo 3:2). V režime 4K Photo, kde sa jednotlivé okienka ukladajú v osemmegovom rozlíšení, potom možno natáčať frekvenciou 60 obr / s. "

Najlepší ultrazoomový fotoaparát: LUMIX DC-FZ82
Za najlepší ultrazoom bol vyhlásený Panasonic LUMIX DC-FZ82. Jeho hlavnou prednosťou je mimoriadne vydarený systém ovládania a predovšetkým vynikajúci objektív s 60násobným optickým zoomom LUMIX DC VARIO. Rozsah ohniskovej vzdialenosti začína na ekvivalente 20 mm, čo sa ideálne hodí k rozsiahlym panoramatickým krajinárskym záberom, zatiaľ čo najdlhšie ohnisko zodpovedá 1200 mm. Na ňom dokáže fotoaparát zachytiť objekty, ktoré sú na túto vzdialenosť voľným okom neviditeľné.

Komentár člena poroty TIPA: "LUMIX FZ80 ponúka vynikajúci šesťdesiatnásobný optický zoom s rozsahom zodpovedajúcim 20-1200 mm. Okrem toho dokáže natáčať videozáznamy v rozlíšení 4K alebo Full-HD niekoľkými možnými spôsobmi, z ktorých si určite vyberie každý. Za zmienku stojí aj fotografovanie do RAW, snímač CMOS s rozlíšením 18,1 megapixelov, podpora Wi-Fi alebo vstavaný optický stabilizátor POWER O.I.S. Optickú konštrukciu objektívu tvorí 6 asférických členov, 9 asférických povrchov a 3 ED členy. Objektív zaostrí už od vzdialenosti 1 cm na najširšom ohnisku. K dispozícii je celý rad spôsobov automatického ostrenia (napr. kontinuálne alebo dotykové) a expozičných režimov, ale tiež hneď 22 kreatívnych efektov a filtrov. "

Najlepší štandardný zoomový objektív pre systémové kompakty: LUMIX G X VARIO 12-35 mm f2,8 II ASPH. / POWER O.I.S

Objektív LUMIX G X VARIO 12-35 mm f2,8 II ASPH. / POWER O.I.S vyniká svetelnosťou f2,8 v celom rozsahu zoomu. Vďaka tomu sa hodí nielen na fotografovanie krajiny a cestovateľských snímok, ale aj na prácu v slabšom svetle, napríklad v interiéri.

Komentár člena poroty TIPA: "Medzi novými objektívmi radu Panasonic LUMIX G tento svetelný model s ohniskom 12-35 mm vyniká vďaka tichému chodu, za ktorým stojí interné ostrenie. Vďaka mikrokrokovému systému pohybu clony navyše veľmi rýchlo reaguje na premenlivé svetlo, čo užívatelia ocenia predovšetkým pri natáčaní videozáznamov. Medzi ďalšie výhody patrí vynikajúce kontinuálne automatické ostrenie pri zoomovaní. Objektív je vybavený stabilizačnými systémami Dual I.S. aj päťosým systémom Dual I.S.2, optimalizovaným pre najnovšie fotoaparáty značky Panasonic (napr. GH5 alebo G80). Optickú sústavu tvorí 14 členov v 9 skupinách, medzi ktorými nechýbajú 4 asférické členy s 5 asférickými povrchmi, jeden člen UHR s vysokou refrakciou a ďalší člen UED s mimoriadne nízkou disperziou. "

1 Pri natáčaní do 4K60p / 50p a ukladanie na pamäťovú kartu SD: 4: 2: 0 8-bit

Zobrazit Galériu

Panasonic

Všetky autorove články
Panasonic Lumix

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať