PANASONIC PANASONIC PANASONIC

Freewrite Traveler: Tento počítač využijete skutočne iba na písanie. Batéria vydrží aj 4 týždne

Technológie
4

Ak píšete rozsiahlejší text na počítači, ľahko vás môžu rozptyľovať rôzne podnety. Práve proti prokrastinácii pri písaní má bojovať zariadenie Freewrite, ktoré pred niekoľkými rokmi predstavila newyorská firma Astrohaus. A teraz je tu jeho lepšie vyzerajúca a kompaktnejšia verzia Traveler. Cieľom zariadenia je umožniť vám, aby ste sa plne sústredili na úlohu písania.

Preto v ňom nie sú žiadne e-maily, sociálne siete, hry, žiadne upozornenia, video streaming ani aplikácie. Je to naozaj len klávesnica, displej a internetové pripojenie, takže svoju prácu môžete uložiť do cloudu.

Jedna z hlavných silných stránok Travelera oproti predchodcovi je jeho ľahký, skladací a prenosnejší dizajn. Zatiaľ čo pôvodný Freewrite mal hmotnosť takmer 2 kg, Traveler váži len 0,8 kg. Je vybavený displejom E Ink, štíhlou plnohodnotnou klávesnicou a batériou s výdržou na 4 týždne. Zariadenie v pravidelných intervaloch ukladá vašu prácu do internej pamäte typu flash a na cloudovú službu, ako je Dropbox alebo Disk Google, ak ste pripojení k internetu.

Traveler podporuje značkovací jazyk Markdown, takže umožňuje bohaté formátovanie dokumentov, ako sú nadpisy, odrážky, kurzíva a pod.

„Myšlienka je taká, že oddelenie kritickej a tvorivej práce umožní efektívnejšie pracovať,“ vysvetľuje Astrohaus. „Koncepcia sa vytvorí na Traveleri s bezproblémovou synchronizáciou s cloudom, takže neskôr môžete dokument jednoducho prechádzať a upravovať na počítači, pričom môžete používať svoje obľúbené editačné programy ako Scrivener, Final Draft alebo Word.“

Na zariadenie beží crowdfundingová kampaň na portáli Indiegogo. Predpokladaná maloobchodná cena zariadenia je 599 USD, ale v rámci kampane sa teraz ponúka za 329 USD. Dodávky by sa mali začať v júni 2019.

Zdroj: digitaltrends.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články
notebook pocitac bateria nabijanie monitor text praca Google dizajn disk dáta Cloud internet

4 komentáre

co tak reakcia na: Freewrite Traveler: Ak počítač využijete skutočne iba na písanie, batéria vám vydrží aj 4 týždne

11.10.2018 10:10
sa nalogovat na notebooku kde je instalovany len word a nic rusit nebude
a nie mat dalsi elektrosrot v dome

alebo malu holograficku kocku na klavesnicu a na display

resp by to stacilo mat len v okuliaroch
snimanie pohybov prstov a sledovanie pisaneho
Reagovať

Čo je to? reakcia na: Freewrite Traveler: Ak počítač využijete skutočne iba na písanie, batéria vám vydrží aj 4 týždne

10.10.2018 12:10
Nápad je to dobrý. Tá cena je poriadne prehnaná a navyše nedotiahnutý dizajn a absencia displeja takého na aký sme zvyknutý je u samotného výrobku skôr na škodu výrobcu. Výrobku chýba cieľová skupina ľudí, ktorá rozhodne o úspechu v opačnom prípade bude rátať straty ako zisky.
Reagovať

Predrazena blbosť reakcia na: Freewrite Traveler: Ak počítač využijete skutočne iba na písanie, batéria vám vydrží aj 4 týždne

10.10.2018 11:10
Čítačka s Bluetooth + klávesnica = reálna cena maximálne 150 eur. Nechápem kto by im to kupoval za 300 ci 600
Reagovať

Hrôza reakcia na: Freewrite Traveler: Ak počítač využijete skutočne iba na písanie, batéria vám vydrží aj 4 týždne

10.10.2018 01:10
Typická americká somarina. Nápad dobrý, prevedenie hrôza, náklady na Allibabe 20$, predajná cena - na zasmiatie.
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať