TCL 2022 TCL 2022 TCL 2022

Futuristická elektro motorka s netradičným riešením na generovanie zvuku

Technológie
1

S postupným prechodom na elektrické pohony sa charakteristický zvuk motorky so spaľovacím motorom vytráca, pretože elektromotory vydávajú veľmi málo vnímateľného zvuku alebo vôbec žiadny. Ibaže pre milovníkov motoriek to môže byť veľkou prekážkou. Automobilový dizajnér Lin Yu Cheng to však chce zmeniť veľmi zaujímavým dizajnom. .

Inšpiroval sa sochou Singing Ringing Tree v anglickom Burnley, ktorá je vyrobená z vrstiev oceľových rúrok s vyrezanými otvormi a pri fúkaní vetra vydáva melodický zvuk. Dizajnér teda navrhol motocykel s rezonujúcou konštrukciou na jednej strane. Tieto kovové rúrky, ktoré vyzerajú skôr ako výfuky hyperbiku, dodávajú elektrickému motocyklu vďaka rýchlosti nízkofrekvenčný rezonančný zvuk. Na modeli Euterpe je na jednej strane nainštalovaných 9 rezonančných kovových rúrok rôznej dĺžky, aby s rýchlosťou motocykla vytvárali rôzne frekvencie harmonickej rezonancie.

Tieto kovové inštalácie sú integrované do karosérie motocykla tak, aby splynuli s jeho prirodzeným tvarom. Bočný vietor fúka takmer pod vertikálnym uhlom cez otvor kovovej rúrky a frekvencia zvuku sa zvyšuje alebo znižuje s rýchlosťou. Mierne odlišný zvuk vzniká, keď sa motorkár nakláňa v zákrute. Pri nízkych rýchlostiach pod 80 km/h vznikajú vysoké tóny, pretože ventil je zatvorený. Jazda pri rýchlostiach nad 80 km/h otvorí ventily rezonančných trubíc, čím vzniká stojaté vlnenie.

Zdroj: yankodesign.com.

Zobrazit Galériu

Redakcia

Všetky autorove články

1 komentár

Hm reakcia na: Futuristická elektro motorka s netradičným riešením na generovanie zvuku

24.9.2022 00:09
Keď už sa do toho pustil, tak to malo znieť ako spalovací motor, a nie ako fujarový koncert
Reagovať

Pridať komentár

Mohlo by vás zaujímať

Mohlo by vás zaujímať